Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 10.12.2018

Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj
do wszyściutkich dzieci!

Do naszej szkoły często przybywa wielu miłych gości, ale w czwartek 6 grudnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj. Gość przybył  w asyście swoich pomocników – Elfów. Tego dnia odwiedził uczniów z klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego...

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Mikołajem

Rodzicu, bądź czujny!

Utworzono dnia 30.11.2018

W dniu 5 grudnia 2018 roku (tj. środa) o godz. 13.30 w ramach ogólnoszkolnego spotkania z rodzicami, w auli szkolnej odbędzie się prelekcja dla rodziców i nauczycieli nt. „Cyberzagrożenia, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Prelekcję poprowadzą przedstawiciele PCEN w Krośnie.

Po prelekcji odbędzie się wywiadówka z wychowawcami klas.

Popularność oraz anonimowość Internetu i telefonii komórkowej stwarza ogromne pole do podejmowania takich zachowań, jak: wyzywanie, ośmieszanie, szantażowanie, rozprzestrzenianie kompromitujących materiałów, zawieranie niepożądanych znajomości internetowych, korzystanie ze stron dla dorosłych, nadmierne korzystanie z portali społecznościowych i gier on-line. Mając świadomość faktu, że rozwój technologii niesie za sobą również zagrożenia chcielibyśmy nieco szerzej przybliżyć zagadnienie zagrożeń w Internecie. Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor, pedagog SP w Tylawie

czytaj dalej na temat: Rodzicu, bądź czujny!

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018

            Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w akcji „Rekord dla niepodległej”. Z inicjatywą wspólnego śpiewania hymnu narodowego, wystąpiło Ministerstwo Edukacji Narodowej  oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

            Dnia 9 listopada 2018 r o godzinie 11:11, wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali czterozwrotkową wersję hymnu narodowego. Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem szkolnym i miała podniosły charakter. Każdy uczestnik akcji miał przypięty kotylion, a w ręku trzymał biało-czerwoną chorągiewkę. Piękne, biało-czerwone kotyliony z orzełkiem wykonali samodzielnie uczniowie - największy wkład w tę pracę miała klasa szósta. Gdy wybrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”, poczet flagowy dokonał wciągnięcia flagi na maszt. Przed odśpiewaniem hymnu, uczennica klasy siódmej zapoznała zebranych z historią tego najmłodszego, polskiego symbolu narodowego...

czytaj dalej na temat: „Rekord dla niepodległej”

Komunikat MEN

Utworzono dnia 09.11.2018

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. 

 

czytaj dalej na temat: Komunikat MEN

,,Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

Utworzono dnia 09.11.2018

6 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa animatorów z Lublina ZAELEKTRYZOWANI . Zaprezentowali oni spektakl pt. ,,Naukowa epidemia , czary mary i alchemia’’. Była to jedna z lekcji, na którą uczniowie czekają z utęsknieniem i którą długo wspominają.

         Fizyka i chemia to trudne dziedziny nauki. Jeżeli ktoś przedstawi zagadnienia chemiczne lub fizyczne w sposób ciekawy, to jest nie tylko w stanie dobrze wytłumaczyć, ale i zainteresować tą dziedziną wiedzy niemal każdego ucznia. ,, Zaelektryzowani ‘’ dobrze o tym wiedzą. Wiedzą także, że najlepszym sposobem na naukę jest działanie, dlatego do swoich doświadczeń zapraszali chętnych uczniów...

czytaj dalej na temat: ,,Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”

„POCZUJ RADOŚĆ POMAGANIA”

Utworzono dnia 27.10.2018

Dnia 10 czerwca  2018r. zakończyliśmy  zbieranie plastikowych nakrętek w ramach  akcji „Nakręć się i pomagaj innym”. Bardzo dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy aktywnie w niej uczestniczyli. Jednocześnie informujemy, że w tym roku szkolnym 2018/2019 rozpoczynamy nowy sezon zbierania nakrętek,  który potrwa do końca  czerwca 2019r. Nadzorującymi tę akcję  są; M. Król  i  A. Cyzio.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego POMAGANIA.

Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom. Zbieranie plastikowych nakrętek to prosty sposób, aby komuś pomóc.

            Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj więc ich z innymi odpadami do śmieci, wyznacz miejsce i zacznij je zbierać!

                                                                                                                              Maria Król

czytaj dalej na temat: „POCZUJ RADOŚĆ POMAGANIA”

Pasowanie na ucznia

Utworzono dnia 20.10.2018

„Bo tyko w tym stadzie

Ptak gniazdko uwije

Kto serce swe kładzie

We wszystko co żyje”.

18 października 2018 r. kolejni uczniowie rozpoczęli „wicie gniazdka” w naszej szkole. Właśnie odbyła się uroczystość, która na dobre wpisała się w tradycje szkoły – „Pasowanie na ucznia”...

czytaj dalej na temat: Pasowanie na ucznia

Wycieczki bliższe i dalsze

Utworzono dnia 05.10.2018

20 września uczniowie klas V-VII uczestniczyli w pieszej wędrówce po najbliższej okolicy. Trasa wiodła z Tylawy do Mszany, ale nie najkrótszą drogą, tylko żółtym szlakiem, przez nieistniejącą obecnie wieś Smereczne. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego obecnie w tej wsi nikt nie mieszka. Piękna słoneczna aura sprawiła, że szło się bardzo przyjemnie i dość szybko doszliśmy do Mszany. Na zakończenie pieszego rajdu, koło Domu Ludowego we Mszanie zapaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

28 września odbyła się autokarowa wycieczka do Bałtowa...

czytaj dalej na temat: Wycieczki bliższe i dalsze

"Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie"

Utworzono dnia 25.09.2018

Dnia 20 września 2018 roku na boisku ORLIKA przy Szkole Podstawowej w Tylawie odbył się "Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie". Były to pierwsze zawody w ramach "GMINNEJ LIGI SPORTOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY DUKLA". W turnieju wzięło udział 8 drużyn z terenu miasta i gminy Dukla( łącznie 82 zawodników). Drużyny w drodze losowania zostały podzielone na 2 dwie grupy, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”...

czytaj dalej na temat: "Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie"

ORLIK - TYLAWA

01.03.2019r. - 30.11.2019 r.

Tel. do animatora - 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 134

W poprzednim tygodniu: 187

W tym miesiącu: 545

W poprzednim miesiącu: 557

Wszystkich: 61507

Do końca roku szkolnego pozostało:

 

Imieniny

Mamy sukces