Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

W karnawale chętnie urządzamy bale!

Utworzono dnia 17.02.2023

16 lutego w Oddziale Przedszkolnym odbył się Bal Karnawałowy. "To tradycja bardzo stara- strojów pięknych co niemiara", więc w tym dniu przybyły do nas Dwie Elzy z Krainy Lodu, Thor, Spiderman, dinozaur z czasów prehistorycznych, dwóch policjantów i strażaczka ze Straży Pożarnej, czarodziej, król i Wampirka Były konkursy, tańce i zabawy a także słodki poczęstunek, pączki i ulubione przekąski. Długo będziemy jeszcze wspominać te miłe chwile!

Paulina Gano - wychowawca oddziału przedszkolnego

czytaj dalej na temat: W karnawale chętnie urządzamy bale!

„Różowa Skrzyneczka” w naszej szkole

Utworzono dnia 15.02.2023

Szkoła Podstawowa w Tylawie w ostatnim czasie włączyła się do akcji Fundacji „Różowa „Skrzyneczka”. Z budżetu szkoły została zakupiona różowa skrzyneczka, w której znajdują się środki higieniczne dla dziewcząt - podpaski, wkładki higieniczne, tampony. Skrzyneczka umieszczona została w toalecie szkolnej, co zapewni uczennicom dyskrecję i komfort z jej korzystania. Ze środków higienicznych z różowej skrzyneczki za darmo mogą korzystać wszystkie dziewczęta, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środków higienicznych na zmianę. Ponadto uczennice mogą nie tylko brać środki higieniczne ze skrzyneczki, ale też uzupełniać ją, jeśli mają nadmiar wspomnianych środków.                                                                                 

„Różowa Skrzyneczka” to fundacja, której celem jest...

czytaj dalej na temat: „Różowa Skrzyneczka” w naszej szkole

Akcja „Podziel się książką”

Utworzono dnia 15.02.2023

Powszechnie znane jest powiedzenie „książka to najlepszy przyjaciel człowieka”. Lektura książki dostarcza człowiekowi wielu różnorodnych przeżyć, pomaga zrozumieć wiele spraw, daje pocieszenie, przynosi poradę, która ułatwia podjąć decyzję dotyczącą ludzkiego życia. Książka to najprostsza, najlepsza i najbardziej rewolucyjna rzecz jaką można drugiej osobie podarować tak po prostu...  Nasze szafy, półki, regały, piwnice i strychy przeważnie pełne są niepotrzebnych książek. Nie warto zbierać na nich kurzu warto dać im drugie życie. Wobec tego Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Tylawie ogłasza zbiórkę książek. Zbieramy książki używane, niezniszczone i kompletne (posiadające wszystkie kartki). Zbieramy bajki, baśnie, książki z wierszykami, literaturę dziecięcą
i młodzieżową, komiksy itp. Nie zbieramy podręczników!

Zebrane książki zostaną przekazane dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, podopiecznych hospicjum oraz innych instytucji, które zgłoszą takie zapotrzebowanie.

I etap akcji trwa do wtorku 21 lutego 2023 roku

Informacji udzielają i książki zbierają: Nikola, Klaudia, Kacper, Dominik, Michał – uczniowie z klasy 7.

Szkolny Klub Wolontariusza

czytaj dalej na temat: Akcja „Podziel się książką”

Rozkręcamy kolejną edycję „Zakręconej Akcji”

Utworzono dnia 15.02.2023

W celu pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym rozpoczynamy kolejną edycję projektu „Zakręcona Akcja”. Zbieramy przeróżne plastikowe nakrętki po napojach, wodzie, sokach, kosmetykach, kawie, lekarstwach itp.

Czas trwania akcji  - do wtorku 21 lutego 2023 roku

Informacji udzielają i nakrętki zbierają: Nikola, Klaudia, Kacper, Dominik, Michał – uczniowie z klasy 7.

Szkolny Klub Wolontariusza SP Tylawa

czytaj dalej na temat: Rozkręcamy kolejną edycję „Zakręconej Akcji”

Zbiórka gier i puzzli

Utworzono dnia 15.02.2023

Szkolny Klub Wolontariusza organizuje zbiórkę używanych gier planszowych oraz puzzli. Jeśli macie w domu gry, w które dawno już nie gracie, a są kompletne i w dobrym stanie, przynieście je do szkoły. Zebrane gry i puzzle zgodnie z zapotrzebowaniem trafią do dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych, hospicjów, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego itp.

Czas trwania akcji  - do wtorku 21 lutego 2023 roku

Informacji udzielają i gry oraz puzzle zbierają: Nikola, Klaudia, Kacper, Dominik, Michał – uczniowie z klasy 7.

Szkolny Klub Wolontariusza SP Tylawa

czytaj dalej na temat: Zbiórka gier i puzzli

Rekrutacja na rok szkolny 2023/24

Utworzono dnia 09.02.2023

„Paczuszka dla maluszka” - podziękowania

Utworzono dnia 26.01.2023

„Powróćmy jak za dawnych lat - wspomnień czar”

Utworzono dnia 18.01.2023

 „Dziadkowie są jak album z dzieciństwa, pełen wspomnień i historii”     

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku,  dlatego warto uczcić je w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości. Wnuczęta mogą okazać swój szacunek, a laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, czy  wierszyk to prezent  od serca, bo taki najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie.

W naszej szkole tegoroczny  Dzień Babci i Dziadka odbył się 13. 01.2023r.  Przygotowany przez wychowawców kl.0-III program artystyczny  pod hasłem „Powróćmy jak za dawnych lat -  wspomnień czar” obejrzeli licznie przybyli zaproszeni goście...

czytaj dalej na temat: „Powróćmy jak za dawnych lat - wspomnień czar”

LOKALNY ANIMATOR SPORTU 2023 - REKRUTACJA

Utworzono dnia 12.01.2023

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie poszukuje chętnych do pracy w charakterze animatora sportu na obiektach Orlika w Tylawie. Warunki rekrutacji określone są na stronie: Lokalny Animator Sportu - Program OrlikChętnych proszę o zapoznanie się z informacjami na w/w stronie i zgłoszenie się do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie do 17 stycznia 2023 r. do godz.12.00.

czytaj dalej na temat: LOKALNY ANIMATOR SPORTU 2023 - REKRUTACJA

Paczuszka dla Maluszka

Utworzono dnia 04.01.2023

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
Papież Franciszek

W tym roku Szkolny Klub Wolontariusza, działający w naszej szkole, po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”. Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 roku zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Adresatami akcji są instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki, rodzinne domy dziecka, hospicja i domy pomocy społecznej dla dzieci, szpitale z oddziałami noworodkowymi oraz organizacje zajmujące się pomocą mamom oraz dzieciom. Symbolem akcji jest „paczuszkowa” bombka. W naszej szkole 27 listopada na drzewku iglastym zawisły bombki informujące o akcji. Taką bombkę można było zabrać z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę lub wybrany produkt lub rzecz (artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, proszki i płyny do prania, przekąski w słoiczkach i tubkach, słodycze, zabawki, gry, układanki, puzzle, kolorowanki, książeczki, przybory szkolne, ubranka, koce itp.).

Adresatami naszej szkolnej listopadowo – grudniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” były dzieci przebywające w Rodzinnym Domu Dziecka „Ekipa Skarb(k)ów” w Starej Wsi koło Brzozowa...

czytaj dalej na temat: Paczuszka dla Maluszka

Orlik w Tylawie otwarty tel. do animatora   791805149

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 67

W poprzednim tygodniu: 243

W tym miesiącu: 1012

W poprzednim miesiącu: 1302

Wszystkich: 108161

Imieniny