Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Ale był Cyrk w szkole

Utworzono dnia 29.10.2023

W dniu 12 października naszą szkołę odwiedził cyrk. Było to wydarzenie bardzo wyczekiwane przez uczniów, stąd też akrobaci mogli liczyć na dużą frekwencję oraz aktywność dzieci. Wśród występów można było zobaczyć m.in. tańczącego słonia, wyćwiczone gołębie, które znały ciekawe sztuczki. Pojawił się nawet niedźwiedź, który nie był groźny, natomiast ochoczo przybił na koniec swojego występu „piątki” z dziećmi...

czytaj dalej na temat: Ale był Cyrk w szkole

Konkurs matematyczny

Utworzono dnia 23.10.2023

18 października w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu matematycznego „Myślę logicznie, działam praktycznie” w ramach realizacji projektu mPotęga pod patronatem Mbanku, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Równem. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas IV (5 osób), V (3 osoby) i VI (5 osób). Do ścisłego finału, który odbędzie się w drugiej połowie listopada zakwalifikowali się: Fabian Przybyłowski z klasy IV, Karolina Orlof z klasy V i Aleksandra Michalak z klasy VI. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w eliminacjach, a zwycięzcom serdecznie gratuluję. 

                                                                                                                   E. Wszołek

czytaj dalej na temat: Konkurs matematyczny

Pasowanie pierwszoklasistów

Utworzono dnia 19.10.2023

    W dniu 11 października 2023 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów na pierwszoklasistów. Z tej okazji zostali zaproszeni rodzice, pani dyrektor Elżbieta Kluk, dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie z samorządu szkolnego. Uczniowie z I klasy we współpracy z koleżankami i kolegami z klasy II i III przygotowali i zaprezentowali piękny program artystyczny.

   Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na uczniów pierwszej klasy. Dzieci otrzymały liczne upominki od pani dyrektor, rodziców, wychowawcy i od uczniów z samorządu szkolnego. Rodzice również przygotowali słodki poczęstunek. Dzień w szkole upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Witajcie pierwszacy w naszej szkolnej społeczności.

                                                                         Halina Kaczanowska

czytaj dalej na temat: Pasowanie pierwszoklasistów

Sport to zdrowie

Utworzono dnia 18.10.2023

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Tylawy i okolic „Razem lepiej” realizuje zadanie publiczne pod tytułem „ Sport to zdrowie”. Przedmiotem zadania jest cykl 6 imprez turystyczno – sportowych, z których 3 zostały już zrealizowane w poprzednim roku szkolnym, a kolejne 3 zrealizowano we wrześniu. Na to zadanie otrzymaliśmy dotację od Gminy Dukla w kwocie 3000zł...

czytaj dalej na temat: Sport to zdrowie

Wycieczka integracyjna VII klasy

Utworzono dnia 10.10.2023

W dniu 28 września 2023r. uczniowie kl. VII wzięli udział w wycieczce rowerowej do altany rekreacyjnej w Chyrowej. Celem wyjazdu było zapoznanie się z nowym wychowawcą. Na miejscu odbyły się gry terenowe, takie jak szukanie ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, itd. oraz doskonalenie umiejętności jazdy na rowerze w kolumnie. Po zajęciach krajoznawczych rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy coś ciepłego. Podczas wyjazdu rozmawialiśmy o swoich zainteresowaniach. Wycieczka minęła bardzo przyjemnie.

Lena, Wiktoria i Nikola z klasy VII

czytaj dalej na temat: Wycieczka integracyjna VII klasy

Dzień pamięci o rodzinie Ulmów

Utworzono dnia 18.09.2023

W niedzielę 10 września 2023 roku w Markowej miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem, w całej Polsce odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem rodziny, która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. W planach obchodów znalazły się między innymi: wystawy, koncerty, konkursy i konferencje naukowe.

W przygotowania do tej uroczystości, poprzez popularyzację historii życia rodziny Ulmów z Markowej, włączyła się również nasza szkoła. 7 września w klasach IV – VIII szkoły podstawowej przeprowadzone zostały lekcje historii oraz  pogadanki o życiu i poświęceniu Józefa i Wiktorii. Uczniowie oglądali również materiały audiowizualne: filmy, prezentacje, zdjęcia. Przygotowano  gazetkę pod wymownym tytułem: „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”, poświęconą Polakom niosącym pomoc Żydom podczas II wojny światowej oraz wystawę „Samarytanie z Markowej”, na której zostały wyeksponowane materiały dotyczące życia i działalności rodziny Ulmów.

czytaj dalej na temat: Dzień pamięci o rodzinie Ulmów

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

Utworzono dnia 11.09.2023

Początek roku szkolnego to nieodłączna  część życia każdego ucznia. Zwykle zaczyna się on 1 września, jednak w tym roku pierwszy dzwonek trochę się opóźnił i wybrzmiał dopiero 4 września. Nowy rok szkolny otworzyła nowa Pani Dyrektor - Elżbieta Kluk, której życzymy powodzenia, samych udanych inicjatyw i owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami i rodzicami oraz wszelkiej pomyślności, wiele zapału sił i energii na nowym stanowisku pracy. Jednocześnie serdecznie dziękujemy dotychczasowemu Panu Dyrektorowi - Aleksandrowi Kosiorowi za 32-letnią pracę na tym stanowisku, trud, poświęcenia i serce włożone w każde działanie na rzecz naszej społeczności szkolnej.

            Pożegnaliśmy z naszego grona nauczycielskiego Panią Marię Król, która odeszła na emeryturę, a powitaliśmy nowych nauczycieli: Panią Annę Hryneńko – wych. klasy drugiej, panią Małgorzatę Niezgodzką – pedagoga i logopedę, Panią Ewę Wszołek – nauczycielkę matematyki oraz pana Witolda Wiśniewskiego – nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa. Mamy też nadzieję, że za kilka tygodni uczniowie będą mogli korzystać z nowej hali sportowej.

Życzy Wam drodzy Uczniowie zapału i ciekawości w przyswajaniu nowej wiedzy i umiejętności, wiary w siebie i swoje możliwości oraz sukcesów i realizacji zamierzonych celów. Nauczycielom życzymy wytrwałości, entuzjazmu do pracy i uśmiechu. A Wam Drodzy Rodzice życzymy jak najwięcej powodów do dumy ze swoich dzieci.

Życzymy wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był bezpieczny oraz stał się źródłem pozytywnych przeżyć, sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

czytaj dalej na temat: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024

DZIĘKUJĘ

Utworzono dnia 04.09.2023

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Utworzono dnia 29.08.2023

„Oswajamy roboty”

Utworzono dnia 28.06.2023

To był dobry pomysł – tak można podsumować zajęcia, które odbyły się w ostatnich dniach nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 pod nazwą „Oswajamy roboty”. Na pewno każdy słyszał o projekcie Laboratoria Przyszłości, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że jednym z najistotniejszych elementów projektu jest nauka robotyki i programowania. Są to niełatwe i czasochłonne zagadnienia i na 45-minutowych lekcjach brakuje czasu na ich realizację. We wtorek i środę czasu było pod dostatkiem i można było wreszcie w pełni wykorzystać potencjał zestawów Lego Spike. We wtorek w zajęciach uczestniczyły dzieci z klas I-III, była więc okazja, żeby odkurzyć zestawy WeDo przeznaczone dla tej kategorii wiekowej...

czytaj dalej na temat: „Oswajamy roboty”

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 140

W poprzednim tygodniu: 261

W tym miesiącu: 1032

W poprzednim miesiącu: 1143

Wszystkich: 114751

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Imieniny