Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 42:

Na lodowisku…

Utworzono dnia 21.01.2015

W dniu 15 stycznia 2015 roku odbył się wyjazd na niedawno otworzone lodowisko przy hali MOSiR w Dukli. Brało w nim udział 30 uczniów gimnazjum z Tylawy, pod opieką nauczycieli: pani Sabiny Ligenzy, pani Anny Cyzio i pana Roberta Magnuszewskiego – organizatora projektu. Celem wyjazdu było przede wszystkim propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywności sportowo – rekreacyjnej, a ponadto doskonalenie sprawności fizycznej -  ze szczególnym uwzględnieniem zdolności koordynacyjnych, doskonalenie i pogłębianie umiejętności jazdy na łyżwach. Młodzież również utrwalała podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku, rozwijała umiejętności porozumiewania się i podtrzymywania  prawidłowych relacji z innymi ludźmi oraz współpracy w grupie. Cele przedsięwzięcia zostały zrealizowane podczas trzygodzinnego pobytu na lodowisku. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach na lodzie, wymyślając przeróżne konkurencje i zabawy. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze na łyżwach. Obyło się bez poważniejszych kontuzji i urazów. Ponadto mieliśmy szczęście do pięknej, słonecznej pogody, zatem wszystkim dopisywały dobre nastroje. Wiele osób wyraziło chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu imprezie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, mamy w planie organizację tego rodzaju wyjazdów.

Anna Cyzio

czytaj dalej na temat: Na lodowisku…

Spotkanie opłatkowe

Utworzono dnia 20.12.2014

          W piątek 19 grudnia w naszej szkole zgodnie z wieloletnią tradycją odbyło się spotkanie opłatkowe naszych uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Klasowe Wigilie poprzedził piękny program artystyczny przygotowany przez Panią Annę Kostyrę i zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W trakcie apelu wręczono dyplomy, wyróżnionym i nagrodzonym uczniom w Szkolnym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i stroik świąteczny.

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe

BĄDŹ WIDOCZNY – BĘDZIESZ BEZPIECZNY!

Utworzono dnia 15.12.2014

W dniu 2 grudnia 2014r., w ZSP w Tylawie odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD).

         Prelekcja prowadzona przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Krośnie - Pana  Jerzego Niepokój, miała na celu przypomnienie wszystkim uczniom o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

         Na zakończenie spotkania zostały zaprezentowane dwa krótkie filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszyscy uczniowie otrzymali też samozaciskowe opaski odblaskowe z nadrukiem algorytmu udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Barbara Klecha

czytaj dalej na temat: BĄDŹ WIDOCZNY – BĘDZIESZ BEZPIECZNY!

Gminny konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny rozstrzygnięty

Utworzono dnia 12.12.2014

Wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny.

Kategoria I – szopka

1 miejsce – Jowita Wrzecionko – Dukla

1 miejsce – Jakub LelkoTylawa

2 miejsce – Weronika Folcik i Julia Sajdak – Dukla

2 miejsce - Piotr Wierdak – Głojsce

3 miejsce – Koło Plastyczne kl VI – Wietrzno

Wyr. Wiktoria Nawracaj – Dukla

Kategoria I – stroik

1 miejsce – Wiktoria i Róża Puchała – Równe

2 miejsce – Zofia Kołacz – Głojsce

2 miejsce – Marcin KwaśniowskiTylawa

3 miejsce – Karol BukowczykTylawa

Wyróżnienie:

Praca zbiorowa – świetlica – Jasionka

Norbert Woźniak – Tylawa

Martyna Jakieła – Dukla

Weronika Jakieła – Dukla

Weronika Gałka - Dukla

UWAGA

Rozdanie nagród i odbiór prac -  14 grudnia 2014r. około godziny 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli

informacja pochodzi ze strony: www.ok.dukla.pl

czytaj dalej na temat: Gminny konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny rozstrzygnięty

Witam!

Utworzono dnia 03.12.2014

Witam na naszej nowej stronie internetowej. Proszę o chwilę cierpliwości potrzebną na przeniesienie informacji z poprzedniej strony.

Dyrektor szkoły

Plac Zabaw gotowy do zabawy

Utworzono dnia 03.12.2014

17 listopada 2014r. zakończyły się czynności formalno - prawne związane z budową, oddaniem i kontrolą Placu Zabaw, powstałego w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” przy Szkole Podstawowej w Tylawie. Plac zabaw ma służyć zabawie, rekreacji i wypoczynkowi dzieci i młodzieży szkolnej od 3 do 13 roku życia. Mogą z niego korzystać uczniowie w czasie pobytu w szkole jak również w czasie pozaszkolnym. Jedyny warunek to przestrzeganie Regulaminu Placu Zabaw.

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i zapraszam do aktywnego odwiedzania Placu Zabaw przy Naszej szkole.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Plac Zabaw gotowy do zabawy

Jesteśmy już uczniami ...

Utworzono dnia 11.12.2014

23 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ilona Salwa oraz Jagoda Stefanowicz i Krzysztof  Kwaśniowski. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.

Uczniowie klas II przygotowali program artystyczny, na który przybyła Dobra Wróżka i przedstawiła każde dziecko z klasy pierwszej krótką rymowanką ułożoną przez panią mgr Marię Król. 

Później zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na tę uroczystość rodziców i gości.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

„ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM

DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY

BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ

JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY DOROSNĘ

BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ

 SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM  I  NAUCZYCIELOM”.


Dyrektor Szkoły pan Aleksander Kosior dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Tylawie”.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Anna Kostyra wręczyła uczniom upominki – kamizelki i woreczki odblaskowe oraz dyplomy, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego kolorowe długopisy i notesiki.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Anna Kostyra

wychowawca I klasy

czytaj dalej na temat: Jesteśmy już uczniami ...

Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddecheowej

Utworzono dnia 11.12.2014

Dnia 16 października 2014 roku, w godzinach 12.00 - 12. 30, uczniowie klas O-III oraz wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Haliny Kaczanowskiej, Anny Kostyra, Anny Cyzio, wzięli udział w Ogólnopolskim Biciu Rekordu Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej. Szkoła od dwóch lat współpracuje z WOŚP w ramach Programu RUR (Ratujemy Uczymy Ratować). W naszej szkole już od zerówki uczymy się pomagać innym!

Koordynatorami Programu RUR w nasze szkole są Maria Król i Renata Morawska.

czytaj dalej na temat: Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddecheowej

Jesienne wypieki

Utworzono dnia 11.12.2014

14 października w Domu Ludowym w Tylawie odbyło się cykliczne już spotkanie warsztatowe. Tym razem wszyscy świetnie bawili się podczas pieczenia ciastek i rurek z kremem. W zajęciach uczestniczyli nauczyciele klas 0-III: H. Kaczanowska, A. Kostyra, M. Król,  R. Morawska oraz rodzice: państwo Siwak, panie Orłowska, Kordyś, Buriak, Bąk,  N. Frankiewicz, Urbańska, Chudyk, Bukowczyk, K. Frankiewicz.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców i Koła Gospodyń za udostępnienie Sali Domu Ludowego

czytaj dalej na temat: Jesienne wypieki

"Przyrodnik na medal"

Utworzono dnia 11.12.2014

Konkurs „Przyrodnik na medal” jest już stałym elementem corocznej oferty konkursowej Magurskiego Parku Narodowego, przeznaczonym dla  uczniów gimnazjów z terenu otuliny MPN, z którymi Park współpracuje. Jest to forma biegu terenowego łącząca sprawdzenie wiedzy przyrodniczej i umiejętności poruszania się w terenie. Na poszczególnych punktach trasy sprawdzana jest znajomość zagadnień z zakresu: biologii,  ekologii, ochrony przyrody, geografii, historii i kultury regionu, a także z zagadnień dotyczących Magurskiego Parku Narodowego.

V edycja konkursu odbyła się 10.10.2014 roku na ścieżce „Kiczera”. Wszystkie drużyny szczęśliwie dotarły na metę, gdzie czekało już na nich ognisko i ciepły posiłek. Po podliczeniu punktów z trasy oraz czasu biegu okazało się, że drużyna z Tylawy w składzie: Karolina Madej, Ilona Salwa i Konrad Zima zajęła I miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali plecaki turystyczne oraz przewodniki i materiały edukacyjne Magurskiego Parku Narodowego.

Medal  zdobyty przez Drużynę z Tylawy

czytaj dalej na temat: "Przyrodnik na medal"

KOMUNIKAT

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 227

W poprzednim tygodniu: 229

W tym miesiącu: 346

W poprzednim miesiącu: 947

Wszystkich: 97706

Imieniny