Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 43:

Witam!

Utworzono dnia 03.12.2014

Witam na naszej nowej stronie internetowej. Proszę o chwilę cierpliwości potrzebną na przeniesienie informacji z poprzedniej strony.

Dyrektor szkoły

Plac Zabaw gotowy do zabawy

Utworzono dnia 03.12.2014

17 listopada 2014r. zakończyły się czynności formalno - prawne związane z budową, oddaniem i kontrolą Placu Zabaw, powstałego w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” przy Szkole Podstawowej w Tylawie. Plac zabaw ma służyć zabawie, rekreacji i wypoczynkowi dzieci i młodzieży szkolnej od 3 do 13 roku życia. Mogą z niego korzystać uczniowie w czasie pobytu w szkole jak również w czasie pozaszkolnym. Jedyny warunek to przestrzeganie Regulaminu Placu Zabaw.

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i zapraszam do aktywnego odwiedzania Placu Zabaw przy Naszej szkole.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Plac Zabaw gotowy do zabawy

Jesteśmy już uczniami ...

Utworzono dnia 11.12.2014

23 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ilona Salwa oraz Jagoda Stefanowicz i Krzysztof  Kwaśniowski. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.

Uczniowie klas II przygotowali program artystyczny, na który przybyła Dobra Wróżka i przedstawiła każde dziecko z klasy pierwszej krótką rymowanką ułożoną przez panią mgr Marię Król. 

Później zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na tę uroczystość rodziców i gości.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

„ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM

DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY

BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ

JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY DOROSNĘ

BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ

 SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM  I  NAUCZYCIELOM”.


Dyrektor Szkoły pan Aleksander Kosior dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Tylawie”.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Anna Kostyra wręczyła uczniom upominki – kamizelki i woreczki odblaskowe oraz dyplomy, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego kolorowe długopisy i notesiki.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Anna Kostyra

wychowawca I klasy

czytaj dalej na temat: Jesteśmy już uczniami ...

Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddecheowej

Utworzono dnia 11.12.2014

Dnia 16 października 2014 roku, w godzinach 12.00 - 12. 30, uczniowie klas O-III oraz wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczycieli: Haliny Kaczanowskiej, Anny Kostyra, Anny Cyzio, wzięli udział w Ogólnopolskim Biciu Rekordu Resuscytacji Krążeniowo- Oddechowej. Szkoła od dwóch lat współpracuje z WOŚP w ramach Programu RUR (Ratujemy Uczymy Ratować). W naszej szkole już od zerówki uczymy się pomagać innym!

Koordynatorami Programu RUR w nasze szkole są Maria Król i Renata Morawska.

czytaj dalej na temat: Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddecheowej

Jesienne wypieki

Utworzono dnia 11.12.2014

14 października w Domu Ludowym w Tylawie odbyło się cykliczne już spotkanie warsztatowe. Tym razem wszyscy świetnie bawili się podczas pieczenia ciastek i rurek z kremem. W zajęciach uczestniczyli nauczyciele klas 0-III: H. Kaczanowska, A. Kostyra, M. Król,  R. Morawska oraz rodzice: państwo Siwak, panie Orłowska, Kordyś, Buriak, Bąk,  N. Frankiewicz, Urbańska, Chudyk, Bukowczyk, K. Frankiewicz.

Serdeczne podziękowania dla Rodziców i Koła Gospodyń za udostępnienie Sali Domu Ludowego

czytaj dalej na temat: Jesienne wypieki

"Przyrodnik na medal"

Utworzono dnia 11.12.2014

Konkurs „Przyrodnik na medal” jest już stałym elementem corocznej oferty konkursowej Magurskiego Parku Narodowego, przeznaczonym dla  uczniów gimnazjów z terenu otuliny MPN, z którymi Park współpracuje. Jest to forma biegu terenowego łącząca sprawdzenie wiedzy przyrodniczej i umiejętności poruszania się w terenie. Na poszczególnych punktach trasy sprawdzana jest znajomość zagadnień z zakresu: biologii,  ekologii, ochrony przyrody, geografii, historii i kultury regionu, a także z zagadnień dotyczących Magurskiego Parku Narodowego.

V edycja konkursu odbyła się 10.10.2014 roku na ścieżce „Kiczera”. Wszystkie drużyny szczęśliwie dotarły na metę, gdzie czekało już na nich ognisko i ciepły posiłek. Po podliczeniu punktów z trasy oraz czasu biegu okazało się, że drużyna z Tylawy w składzie: Karolina Madej, Ilona Salwa i Konrad Zima zajęła I miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali plecaki turystyczne oraz przewodniki i materiały edukacyjne Magurskiego Parku Narodowego.

Medal  zdobyty przez Drużynę z Tylawy

czytaj dalej na temat: "Przyrodnik na medal"

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono dnia 11.12.2014

13 października, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie gimnazjum przedstawili program artystyczny i wręczyli upominki pracownikom szkoły. Szczególnie miłe były życzenia dla pedagogów od rodziców, które w ich imieniu złożyła Pani Agata Zima - Przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas uroczystości uhonorowano nauczycieli obchodzących jubileusz swojej pracy:

Pani – Anna Kostyra – 35 lat pracy,

Pani – Renata Frej – 30 lat pracy,

Pani – Urszula Malczewska – 25 lat pracy,

Pani – Renata Morawska – 25 lat pracy,

Ks. Janusz Dudziak ­– 20 lat pracy,

Pani – Elżbieta Kluk – 20 lat pracy.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi oraz jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej satysfakcji z pracy w Edukacji.

Aleksander Kosior

30 lat pracy w Waszej i Mojej szkole

Kwiaty od Naszych Rodziców

- Dziękujemy

czytaj dalej na temat: Dzień Edukacji Narodowej

WYWIADÓWKA

  ŚRODA 01.02.2023

godz. 13.30 - 15.30

- spotkania z wychowawcami i nauczycielami

ZAPRASZAMY RODZICÓW

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 193

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 122

W poprzednim miesiącu: 785

Wszystkich: 99176

Imieniny