Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI:

Poszukujemy Lokalnych Animatorów Sportu

Utworzono dnia 01.02.2021

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie poszukuje chętnych do pracy w charakterze animatora sportu na obiektach Orlika w Tylawie. Warunki pracy: Termin – 01.03.2021 – 30.11.2021, Zakres zadań i obowiązków animatora określa Regulamin umieszczony na stronie: Regulamin_LAS_-2021.pdf (projektorlik.pl). Projekt „Lokalny Animator Sportu” jest współfinansowany przez Gminę Dukla i Instytut Sportu. Czas pracy – 112 godz. w miesiącu (również w soboty i niedziele). Forma zatrudnienia – umowa – zlecenie, wynagrodzenie – 2400,00 (słownie: dwa tysiące czterysta) zł brutto - miesięcznie. Chętnych proszę o zapoznanie się z informacjami na w/w stronie i zgłoszenie się do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie do 4 lutego 2021 r. do godz.14.00.

czytaj dalej na temat: Poszukujemy Lokalnych Animatorów Sportu

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 22.01.2021

Styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, ale jest takie Święto, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych Babć i Dziadków -  jedna  z najważniejszych  uroczystości w kalendarzu naszej szkoły. Niestety w tym roku symboliczna. O tym, że babcia i dziadek odgrywają niezwykłą rolę w życiu wnucząt, nikogo nie trzeba przekonywać. Rodzice rodziców tworzą z wnukami szczególny rodzaj więzi. Jej charakter świetnie oddaje powiedzenie, że rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania. Oczywiście najlepiej dla wszystkich stron, gdy i wychowanie, i rozpieszczanie odbywa się w rodzinnej harmonii, której przyświeca dobro dzieci. Jeden z mistrzów literatury francuskiej Gustave Flaubert powiedział, że „Serce to jedyne w swoim rodzaju bogactwo, którego nie można kupić ani sprzedać, a tylko ofiarować”. Wiemy ile serca ofiarujecie  wnukom.  Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za Waszą bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło. Życzymy  dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. A ta laurka, wierszyk, piosenka niech będą wyrazem miłości wnuków, a dla nich lekcją, że ogromną przyjemność można czerpać z obdarowywania innych.

Babciu, Dziadku obejrzyjcie film, który powstał z myślą o Was.

Dyrekcja, uczniowie i wychowawcy klas I –III  i oddziału przedszkolnego

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Utworzono dnia 22.01.2021

Z radością ogłaszam, iż uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki. W tym roku ze względu na pandemię uroczystość pasowania odbyła się nieco później i przebiegała zgodnie z  wymogami sanitarnymi, jednak atmosfera przyjęcia uczniów do grona nowych czytelników była, jak zawsze, bardzo serdeczna.

Zachęcam wszystkich uczniów do tego, by postawili na czytanie, a nowym czytelnikom życzę odkrywanych wciąż na nowo, niezapomnianych przygód z książką. Cieszcie się czytaniem!

                                                                 Bibliotekarka szkolna – Dorota Pilarska

czytaj dalej na temat: PASOWANIE NA CZYTELNIKA

KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

Utworzono dnia 22.01.2021

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. kategoria I - wiek: 5-10 lat,
  2. kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 5 marca 2021 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 marca 2021 r.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na: Konkurs plastyczno-filmowy „ŚNIEŻNY DEKALOG” - Konkurs - Policja.pl

czytaj dalej na temat: KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021 r.

Utworzono dnia 14.01.2021

W związku z powrotem uczniów klas I – III do nauczania stacjonarnego od 18 stycznia 2021 - obowiązuje nowy harmonogram odjazdów autobusu szkolnego, nowy harmonogram zdalnego nauczania w klasach IV – VIII i zaktualizowane Procedury bezpieczeństwa. Proszę o zapoznanie się z wyżej wymienionymi dokumentami.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Organizacja pracy szkoły od 18 stycznia 2021 r.

Ferie 2021

Utworzono dnia 04.01.2021

Informacja ze strony: Ferie 2021 – Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (ko.rzeszow.pl)

czytaj dalej na temat: Ferie 2021

Konkurs plastyczny - dziękuję za udział

Utworzono dnia 04.01.2021

Dziękuję wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym. Punkty za udział i osiągnięcia w konkursie zostały zapisane w dzienniku elektronicznym.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny - dziękuję za udział

Konkurs plastyczny

Utworzono dnia 16.12.2020

Zapraszam uczniów klas IV - VIII do konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową. Szczegóły konkursu poniżej. Udział i sukcesy w konkursie dadzą możliwość zdobycia punktów dodatnich z zachowania.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Konkurs plastyczny

Mikołaj w przedszkolu

Utworzono dnia 09.12.2020

W naszym przedszkolu 4 grudnia było bardzo wesoło i radośnie. Dzieci dostały nowe zabawki, były zabawy z balonami, tańce i słodki poczęstunek. Było dużo zabawy i radości. 

wych. Halina Kaczanowska

czytaj dalej na temat: Mikołaj w przedszkolu

Wprowadzamy naszych uczniów w świat wartości

Utworzono dnia 27.11.2020

Nie mogliśmy wziąć udziału w akcji „Szkoła do hymnu”, więc  Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy odbywając podczas zdalnych lekcji podróże w przeszłość. Poznaliśmy bliżej postać Józefa Piłsudskiego, pierwsze chwile niepodległej Polski, rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych i zachowaniu wobec nich szacunku, odbyliśmy wirtualną wycieczkę do Biskupina, poznaliśmy najstarsze polskie miasta i zamki, ale też podziwialiśmy Polskę współczesną poznając rezerwaty i pomniki przyrody w Polsce a szczególnie w swoim regionie, realizując tym samym cele programu wychowawczego: „Wprowadzanie uczniów w świat wartości…, patriotyzmu i szacunku dla tradycji…” czy „Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej”...

czytaj dalej na temat: Wprowadzamy naszych uczniów w świat wartości

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 15

W poprzednim tygodniu: 207

W tym miesiącu: 888

W poprzednim miesiącu: 901

Wszystkich: 87491

Imieniny