Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI:

Rekrutacja na rok szkolny 2019/20

Utworzono dnia 14.02.2019

Drodzy Rodzice!

Zapraszam Wasze dzieci do Szkoły Podstawowej  w  Tylawie.

W dniach 01.03.2019 r. – 15.03.2019 r. należy złożyć  wniosek  o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego. Wniosek  można pobrać z zakładki „Rekrutacja 2019/2020” na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

Rodzice dzieci cztero i pięcioletnich, które już uczęszczają do Oddziału Przedszkolnego w Tylawie składają corocznie deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym oddziale w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Rekrutacja do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Tylawie trwa od 01.03.2019 r. do 29.03.2019 r. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły, tj. w Tylawie, Barwinku, Mszanie i Zyndranowej składają zgłoszenie o przyjęcie do klasy pierwszej, które można  pobrać z zakładki „Rekrutacja 2019/2020” na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

Rodzice dzieci zamieszkałych po za obwodem składają wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej, który też jest dostępny na szkolnej stronie i w sekretariacie.

Wypełnione wnioski lub  zgłoszenia należy złożyć u dyrektora szkoły, wychowawcy oddziału przedszkolnego lub wysłać pocztą na adres szkoły.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Rekrutacja na rok szkolny 2019/20

Wyjazd na lodowisko

Utworzono dnia 08.02.2019

Szkolny Klub Sportowy „Viktoria”

zaprasza uczniów na lodowisko w czasie ferii zimowych

 

  1. Lodowisko i hala sportowa MOSiR Dukla:

wtorek – 12 luty – godz. 9.00 – ok. 12.00 – opiekunowie: R. Magnuszewski i ks. J. Zagól,

Odjazdy autobusu do Dukli: Mszana – 8.10, Barwinek – 8.25, Zyndranowa – 8.40, Tylawa – 8.50.

Powrót ok. 12.00 z Dukli do poszczególnych miejscowości. Przejazd bezpłatny, opłata za łyżwy na lodowisku – 2 zł.


Robert Magnuszewski

czytaj dalej na temat: Wyjazd na lodowisko

Bezpieczne ferie

Utworzono dnia 04.02.2019

Pierwsze półrocze podsumowane, czas „doładować baterie” przed drugim. Za tydzień 11 lutego rozpoczynają się w naszym województwie ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo uczniów 31 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno - edukacyjne z udziałem sierż. sztab. Michała Torby -  Dzielnicowego  Komisariatu Policji w Dukli...

czytaj dalej na temat: Bezpieczne ferie

„Jak za dawnych lat”

Utworzono dnia 02.02.2019

Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja aby uświadomić dzieciom jak wiele w życiu znaczą Dziadkowie. Ileż  ciepła i miłości potrafią dać innym. Ten dzień od wielu już lat na stałe wpisany jest w kalendarz uroczystości szkolnych. Uroczystość ta jest przygotowywana, tradycyjnie przez najmłodszych uczniów szkoły, ich wychowawców oraz  rodziców...

czytaj dalej na temat: „Jak za dawnych lat”

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Utworzono dnia 23.01.2019

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja WOŚP odbyła się pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych...

Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Tylawie po raz kolejny przyłączył się do akcji i już od początku listopada rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. W wyniku różnorodnych działań charytatywnych na terenie szkoły udało nam  się zebrać 350 złotych. Ponadto drugi raz byliśmy członkami sztabu WOŚP, działającego przy dukielskim liceum. W dzień finału wraz z siedemnastoma wolontariuszami liceum w Dukli kwestowały uczennice z naszej szkoły: Kamila Rucińska i Ola Koczwara. Nasze wolontariuszki datki do kolorowych puszek zbierały w Tylawie, Mszanie i Barwinku. Wspólnie uzbierały 987 złotych 76 groszy i 3.5 euro.  W sumie zebraliśmy kwotę 1 337. 76 złotych. Cała zbiórka w sztabie wynosi  10 016.48 złotych, 2 dolary i 3,5 euro.  Bardzo nas cieszy sytuacja, że znacząco został pobity zeszłoroczny rekord zbiórki....

czytaj dalej na temat: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Bal karnawałowy

Utworzono dnia 17.01.2019

Karnawał to miła, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, bardzo lubiana przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 11 stycznia 2019 roku.  Bal umożliwił dzieciom  i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów...

czytaj dalej na temat: Bal karnawałowy

XII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny

Utworzono dnia 18.12.2018

7 grudnia 2018 komisja w składzie: pani Maria Fornal, pani Barbara Marchewka i pan Norbert Uliasz, nagrodziła w XII Gminnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny następujących młodszych i starszych artystów:

(nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły)

I miejsca zajęli: Tomasz Agaś,

II miejsca zajęli: Artur Milan, Joanna Frankiewicz,

Wyróżnieni zostali:  Maciej Agaś, Małgorzata Kwaśniowska, Karolina Orlof, Michał Orlof, Lena Magnuszewska, Marcin Kwaśniowski.

Informacja ze strony; www.ok.dukla.pl

czytaj dalej na temat: XII Gminny Konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową i Stroik Świąteczny

Spotkanie z Mikołajem

Utworzono dnia 10.12.2018

Jadą, jadą sanie, księżyc złoty świeci.
Hej, jedzie w nich Mikołaj
do wszyściutkich dzieci!

Do naszej szkoły często przybywa wielu miłych gości, ale w czwartek 6 grudnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci Mikołaj. Gość przybył  w asyście swoich pomocników – Elfów. Tego dnia odwiedził uczniów z klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału przedszkolnego...

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Mikołajem

Rodzicu, bądź czujny!

Utworzono dnia 30.11.2018

W dniu 5 grudnia 2018 roku (tj. środa) o godz. 13.30 w ramach ogólnoszkolnego spotkania z rodzicami, w auli szkolnej odbędzie się prelekcja dla rodziców i nauczycieli nt. „Cyberzagrożenia, bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Prelekcję poprowadzą przedstawiciele PCEN w Krośnie.

Po prelekcji odbędzie się wywiadówka z wychowawcami klas.

Popularność oraz anonimowość Internetu i telefonii komórkowej stwarza ogromne pole do podejmowania takich zachowań, jak: wyzywanie, ośmieszanie, szantażowanie, rozprzestrzenianie kompromitujących materiałów, zawieranie niepożądanych znajomości internetowych, korzystanie ze stron dla dorosłych, nadmierne korzystanie z portali społecznościowych i gier on-line. Mając świadomość faktu, że rozwój technologii niesie za sobą również zagrożenia chcielibyśmy nieco szerzej przybliżyć zagadnienie zagrożeń w Internecie. Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor, pedagog SP w Tylawie

czytaj dalej na temat: Rodzicu, bądź czujny!

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018

            Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w akcji „Rekord dla niepodległej”. Z inicjatywą wspólnego śpiewania hymnu narodowego, wystąpiło Ministerstwo Edukacji Narodowej  oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

            Dnia 9 listopada 2018 r o godzinie 11:11, wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali czterozwrotkową wersję hymnu narodowego. Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem szkolnym i miała podniosły charakter. Każdy uczestnik akcji miał przypięty kotylion, a w ręku trzymał biało-czerwoną chorągiewkę. Piękne, biało-czerwone kotyliony z orzełkiem wykonali samodzielnie uczniowie - największy wkład w tę pracę miała klasa szósta. Gdy wybrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”, poczet flagowy dokonał wciągnięcia flagi na maszt. Przed odśpiewaniem hymnu, uczennica klasy siódmej zapoznała zebranych z historią tego najmłodszego, polskiego symbolu narodowego...

czytaj dalej na temat: „Rekord dla niepodległej”

WYWIADÓWKA

  ŚRODA 11.12.2019

godz. 14.00 - 16.00

ZAPRASZAMY RODZICÓW

ORLIK - TYLAWA

01.03.2019r. - 30.11.2019 r.

Tel. do animatora - 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 162

W tym miesiącu: 235

W poprzednim miesiącu: 794

Wszystkich: 66875

Do końca roku szkolnego pozostało:

 

Imieniny

Mamy sukces