Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Archipelag Skarbów ® - nawigacja ku marzeniom…

Utworzono dnia 10.05.2022

W dniach 28-29 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy 8 z Tylawy uczestniczyli w wyjazdowych warsztatach zorganizowanych w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów”. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Iwli z udziałem młodzieży z tamtejszej szkoły. Dwa czterogodzinne bloki warsztatów, prowadzone przez dwóch trenerów, w dwa kolejne dni zamieniły grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbów, jakimi są szczęście, miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Są to wartości, które znajdują się w centrum uwagi dojrzewającego nastolatka. Podczas realizacji programu poruszane były także tematy związane z wywieraniem presji rówieśniczej i sposobami radzenia sobie z nią oraz zachowaniami agresywnymi i przedmiotawiającymi w relacjach rówieśniczych, zwłaszcza w relacjach chłopcy – dziewczęta...

czytaj dalej na temat: Archipelag Skarbów ® - nawigacja ku marzeniom…

Jest takie miejsce, jest taki kraj...

Utworzono dnia 29.04.2022

Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

    Jak co roku społeczność naszej szkoły uczciła to ważne, historyczne wydarzenie. Na placu przed szkołą miało miejsce uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu. Klasa piąta zaprezentowała krótki program artystyczny, w którym przybliżyła okoliczności uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji...

czytaj dalej na temat: Jest takie miejsce, jest taki kraj...

„DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ SEGREGUJĄC ŚMIECI”

Utworzono dnia 25.04.2022

W tym roku szkolnym 2021/2022 w obchody  Święta Ziemi włączyli się aktywnie uczniowie klas 0 - III.  Dzień ten obchodzono pod hasłem „Dbajmy o naszą Planetę segregując śmieci”.  Uczniowie tych klas   w tygodniu poprzedzającym 22 kwietnia mieli wykonać różne zadania;  kl. II i III – sporządzić plakaty o tym samym tytule; kl. I ułożyć dla Ziemi życzenia;  uczniowie z oddziału przedszkolnego razem ze swoją panią przygotować pomoce do prezentacji; ponadto kl. I, II, III nauczyć się piosenki „Świat w naszych rękach”. Wychowawcy klas mieli  przeprowadzić pogadanki na temat segregacji śmieci oraz stworzyć możliwość obejrzenia  filmików edukacyjnych o ekologii...

czytaj dalej na temat: „DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ SEGREGUJĄC ŚMIECI”

Żegnaj Tereso

Utworzono dnia 10.04.2022

TERESA HOLUTA

1963 – 2022

Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy, że 8 kwietnia 2022 roku po ciężkiej chorobie odeszła nasza droga koleżanka Teresa Holuta. W naszej szkole pracowała jako nauczyciel i wychowawca od 2006 roku.

W pamięci nas wszystkich pozostanie jej wielka życzliwość, uśmiech i energia w wychowywaniu i kształceniu najmłodszych pokoleń naszej lokalnej społeczności oraz przemiła obecność w naszym gronie.

Rodzinie oraz Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Tylawie

ŻEGNAJ TERESKA

czytaj dalej na temat: Żegnaj Tereso

„Cyberbezpieczni”

Utworzono dnia 04.04.2022

W środę 30 marca aspirant Tomasz Czelny z Miejskiej Komendy Policji w Krośnie przeprowadził cykl zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły. Poruszona podczas prelekcji tematyka miała bardzo szeroki zakres. Biorąc pod uwagę położenie naszej szkoły przy drodze o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza pojazdów ciężarowych, policjant omówił zasady związane z bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem pieszego. Szczególną uwagę policjant zwrócił na zagrożenia związane z korzystaniem z internetu oraz aplikacji, które instalowane są w telefonach czy smartfonach...

czytaj dalej na temat: „Cyberbezpieczni”

Broszury informacyjne dla dzieci i rodziców

Utworzono dnia 28.03.2022

Drodzy Rodzice,

wirtualny świat tak dalece zawładnął naszą codziennością, że przestaliśmy wyobrażać sobie życie bez wysyłania smsów, robienia zakupów przez Internet, gotowania z przepisu na ekranie smartfona czy sprawdzania najszybszej trasy dotarcia do celu.

Cyfrowa przestrzeń coraz bardziej wciąga również nasze dzieci, które zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier i filmów, a także postawione przed koniecznością nauki zdalnej, spędzają przed ekranami coraz więcej czasu.

Z raportu naszej fundacji ze stycznia 2021 r. wynika, że średnio było to aż 9 godzin dziennie.

To przecież etat! I to z nadgodzinami…

(fragment broszury „Dzieci w wirtualnej sieci”)

    

 
czytaj dalej na temat: Broszury informacyjne dla dzieci i rodziców

pączki, pączki, pączki...

Utworzono dnia 02.03.2022

Mimo, iż w tym roku Tłusty Czwartek przypadł w okresie ferii zimowych, pan Witold Marszałek  - jak co roku -  obdarował nas pączkami. Słodki podarunek dotarł do szkoły w poniedziałek, tj. 28. 02.2022 r., za co serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

czytaj dalej na temat: pączki, pączki, pączki...

Komunikat PPP w Miejscu Piastowym

Utworzono dnia 01.03.2022

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Miejscu Piastowym wspiera naszych Rodziców

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy szkół i placówek z terenu działania naszej Poradni!

W związku z trudną sytuacją spowodowaną wojną na Ukrainie informujemy, że nasi psychologowie będą udzielać wsparcia w zakresie pomocy dzieciom i młodzieży w poradni lub na terenie szkół. Na wsparcie mogą liczyć także rodzice i nauczyciele – będziemy udzielać wskazówek, jak rozmawiać z dziećmi na temat wojny oraz, jak pomagać im w radzeniu sobie z niepokojem.

Marta Kuc-Jagiełło, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miejscu Piastowym

Psycholog opiekująca się naszą szkołą, p. Anna Jurczak-Kuźnar, pełni dyżur telefoniczny dla Rodziców naszych uczniów w środę 2 marca 2022 r. w godzinach 13.00–16.00. Proszę dzwonić pod numer poradni 13 4353996 i prosić p. Jurczak-Kuźnar.

Joanna Mikołajczyk, pedagog

czytaj dalej na temat: Komunikat PPP w Miejscu Piastowym

Poszukujemy Lokalnego Animatora Sportu

Utworzono dnia 21.02.2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie poszukuje chętnych do pracy w charakterze animatora sportu na obiektach Orlika w Tylawie. Warunki pracy: Termin – 01.03.2022 – 30.11.2022, Zakres zadań i obowiązków animatora określa Regulamin umieszczony na stronie: Regulamin_LAS_-final_2022.pdf (projektorlik.pl)Projekt „Lokalny Animator Sportu” jest współfinansowany przez Gminę Dukla i Instytut Sportu. Czas pracy – 112 godz. w miesiącu (również w soboty i niedziele). Forma zatrudnienia – umowa – zlecenie, wynagrodzenie – 2400,00 (słownie: dwa tysiące czterysta) zł brutto - miesięcznie. Chętnych proszę o zapoznanie się z informacjami na w/w stronie i zgłoszenie się do Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tylawie do 24 lutego 2022 r. do godz.12.00.

czytaj dalej na temat: Poszukujemy Lokalnego Animatora Sportu

Rekrutacja na rok szkolny 2022/23

Utworzono dnia 15.02.2022

Orlik w Tylawie otwarty tel. do animatora   791805149

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 77

W poprzednim tygodniu: 241

W tym miesiącu: 209

W poprzednim miesiącu: 887

Wszystkich: 102720

Imieniny