Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI:

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Utworzono dnia 07.10.2021

W dniach 4-10 października 2021 roku obchodzony jest Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku odbywa się pod hasłem "Jesteśmy różni - jesteśmy razem". Dysleksja rozwojowa to specyficzne trudności w uczeniu się występujące u dzieci o prawidłowym rozwoju intelektualnym. W Polsce problem ten dotyczy ok. 10 % dzieci.

Uczniowie młodszych klas wzięli udział zajęciach świetlicowych poświęconych problemowi dysleksji. Podczas warsztatów z logopedą poznali książkę  „Czapka, lamy i kotomierz”. Wspólna lektura przybliżyła trudności dzieci z dysleksją w opanowaniu czytania i poprawnego pisania, wskazała potrzebę terapii pedagogicznej oraz przedstawiła sylwetki sławnych ludzi, którym dysleksja nie przeszkodziła w osiągnięciu sukcesów naukowych czy artystycznych.

Magda Sobolewska - logopeda 

 

czytaj dalej na temat: Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Odwiedza nas Ksiądz Biskup

Utworzono dnia 22.09.2021

21 września naszą szkołę odwiedził Ksiądz Biskup – Stanisław Jamrozek, który aktualnie wizytuje tutejszą parafię. Został on przywitany przez pana Dyrektora i uczestniczył w spotkaniu ze szkolną społecznością.  Zebrani obejrzeli montaż słowno – muzyczny poświęcony wielkiemu Polakowi i Prymasowi Tysiąclecia - Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, który został wybrany przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Patronem Roku 2021. Przygotowane przez uczniów klasy VI przedstawienie przybliżyło nam postać jednego z największych Polaków XX wieku w jego 120. rocznicę urodzin, a także 40. rocznicę śmierci...

czytaj dalej na temat: Odwiedza nas Ksiądz Biskup

Rok szkolny 2021/22 - rozpoczęty

Utworzono dnia 22.09.2021

W dniu 1 września 2021 r. po uroczystej Mszy Św., na placu apelowym odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego z udziałem dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli. Na nowy rok szkolny życzę wszystkim uczniom i nauczycielom radości i sukcesów w stacjonarnym nauczaniu.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Rok szkolny 2021/22 - rozpoczęty

Będzie hala sportowa w naszej szkole

Utworzono dnia 02.08.2021

Informacja ze strony: www.dukla.pl

Gmina Dukla  została zakwalifikowana do otrzymania środków finansowych z „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska”, celem którego jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych. Gmina Dukla otrzyma dofinansowanie z grupy pierwszej – obiekty szkolne na zadanie: Budowa hali-sportowej wraz z instalacjami wewnętrznymi na działce nr 507 w Tylawie (Szkoła Podstawowa w Tylawie) w wysokości 1 228 770 zł i z grupy trzeciej – ogólnodostępne obiekty sportowe na zadanie: Budowa hali sportowej z boiskiem sportowym przy ul. Armii Krajowej 1A w Dukli 7 w wysokości 709 172 zł.

Władzom naszej gminy serdecznie dziękujemy za starania i czekamy na realizację inwestycji.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Będzie hala sportowa w naszej szkole

Uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2020/21

Utworzono dnia 05.07.2021

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

            W tym roku szkolnym musieliśmy zmierzyć się z obostrzeniami związanymi z  pandemią COVID-19, która  zmieniła całą naszą edukację. Wszyscy uczyliśmy się nowych form i metod pracy oraz współdziałania. Napotykaliśmy trudności, nie uniknęliśmy błędów, dlatego tym bardziej cieszymy się, że z powodzeniem udało nam się realizować kształcenie na odległość.

            Dotarliśmy do końca roku szkolnego.  Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

            W związku z nadal obowiązującym obostrzeniami, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji,  zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbyło się na placu apelowym...

czytaj dalej na temat: Uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych 2020/21

„Tam gdzie dzieci, nie ma śmieci”

Utworzono dnia 28.06.2021

Uczniowie naszej szkoły w maju 2021r wzięli udział w akcji ekologicznej pt. „Tam gdzie dzieci, nie ma śmieci”. Celem przewodnim tej akcji  było budowanie świadomości ekologicznej dzieci, w tym podnoszenie wiedzy i kształtowanie ekologicznych nawyków od najmłodszych lat w zakresie ochrony środowiska. W akcji wzięło udział 30 uczniów z klas I-III. Wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć z wykorzystaniem filmów, projekcji, materiałów edukacyjnych Nowej Ery, zajęć plastycznych i muzycznych  oraz zajęć w terenie...

czytaj dalej na temat: „Tam gdzie dzieci, nie ma śmieci”

Zakończenie roku szkolnego

Utworzono dnia 24.06.2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Zapraszam na uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych  w dniu 25 czerwca 2021 r.

Przebieg uroczystości:

godz. - 8.10 - Msza Św. na zakończenie roku szkolnego

godz. 8.45 - Uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych na placu apelowym

Dyrektor

czytaj dalej na temat: Zakończenie roku szkolnego

Pasowanie pierwszoklasistów

Utworzono dnia 20.06.2021

Tę uroczystość rozpoczynamy inaczej jak dotąd bywało. Chcemy najpierw skierować kilka słów do rodziców.

KOCHANI RODZICE !

            Dziekujemy  za trud i zaangażowanie jakie wkładacie w naszą edukację i wychowanie. Za Wasze wsparcie, poświęcony czas, wyrozumiałość i cierpliwość. Bez Was nie osiągnęlibyśmy tak wiele. Bardzo Was kochamy!

                                                                                                           WASZE DZIECI

czytaj dalej na temat: Pasowanie pierwszoklasistów

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 185

W poprzednim tygodniu: 194

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 1046

Wszystkich: 95501

Imieniny