Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI:

Zmiany w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Utworzono dnia 08.05.2020

Drodzy Rodzice i Uczniowie klasy VIII. Podkarpacki Kurator Oświaty opublikował komunikat o zmianach w terminach rekrutacji, proszę o zapoznanie się z nim i śledzenie dalszych informacji na stronach MEN i KO w Rzeszowie.

Link do komunikatu: https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/informacja-w-sprawie-harmonogramu-rekrutacji-do-szkol-publicznych-na-rok-szkolny-2020-2021/

czytaj dalej na temat: Zmiany w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Kształcenie na odległość kolejny raz przedłużone

Utworzono dnia 24.04.2020

Do 24 maja br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Nauka będzie się odbywać na odległość.

więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-do-24-maja

czytaj dalej na temat: Kształcenie na odległość kolejny raz przedłużone

Kształcenie na odległość przedłużone

Utworzono dnia 10.04.2020

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja/ksztalcenie-na-odleglosc-przedluzone-do-26-kwietnia

czytaj dalej na temat: Kształcenie na odległość przedłużone

Wiosenna przerwa świąteczna

Utworzono dnia 06.04.2020

Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Informacja ze strony: http://www.gov.pl/web/edukacja/wiosenna-przerwa-swiateczna-2020-r

czytaj dalej na temat: Wiosenna przerwa świąteczna

„Szkoła z TVP”

Utworzono dnia 03.04.2020

Oferta edukacyjna – akcja „Szkoła z TVP”

Nowa propozycja TVP i MEN „Szkoła z TVP” to wzbogacenie oferty edukacyjnej Telewizji Polskiej, skierowanej do nauczycieli, dyrektorów, uczniów i rodziców. W ramach akcji na antenach TVP będą emitowane materiały dostosowane do podstawy programowej szkół podstawowych.

Więcej informacji na: http://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-z-tvp

zachęcam do oglądania (wystarczy kliknąć niżej)

czytaj dalej na temat: „Szkoła z TVP”

Próbny egzamin ósmoklasisty

Utworzono dnia 27.03.2020

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Wyrażam wielkie uznanie i wdzięczność dla wszystkich, którzy w tym trudnym czasie biorą aktywny udział w kształceniu na odległość. Wiem, że to działanie wymaga od nas dużo większego wysiłku, czasu i zaangażowania. Jeszcze raz wszystkim za to bardzo dziękuję.

W dniach 30.03 – 01.04. 2020 odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty realizowany na zasadach kształcenia na odległość. Wszyscy nasi ósmoklasiści potwierdzili chęć udziału w tej próbie. Ten egzamin ma charakter wyłącznie informacyjny i diagnostyczny. Ta informacja jest głównie dla naszych uczniów i to oni swoją postawą zdecydują o jej rzetelności. Arkusze egzaminacyjne zostaną poprawione zgodnie z kluczem oceniania udostępnionym 8 kwietnia przez Komisję Egzaminacyjną. Za wypełnione i przesłane próbne arkusze egzaminacyjne nie będą wystawiane oceny. Informacje o sposobie udziału w próbnym egzaminie można znaleźć na stronach: http://www.oke.krakow.pl/inf/ https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

W dniach próbnego egzaminu ósmoklasiści, którzy przystąpili do niego, nie realizują innych zadań kształcenia na odległość.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Próbny egzamin ósmoklasisty

Kształcenie na odległość

Utworzono dnia 24.03.2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od środy 25 marca 2020 roku rozpoczynamy realizację zadań dydaktycznych za pomocą metod i technik kształcenia na odległość. Dla całej naszej szkolnej społeczności jest to zupełnie nowa sytuacja wymagająca od nas nowego sposobu myślenia oraz nowych, kreatywnych działań. Jestem przekonany, że wszyscy przystąpią do realizacji tych zadań z odpowiedzialnością i sumiennością. Wspólnie z nauczycielami ustaliliśmy sposoby realizacji tych zadań. Będziemy dokładać starań, aby właściwie organizować kształcenie oraz dostosowywać stopień obciążenia uczniów do ich możliwości psychofizycznych.

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Od 25 marca wracamy do realizacji nowych treści podstawy programowej, oznacza to, że należy codziennie w terminach i formach przekazanych przez nauczycieli i wychowawców odczytywać przekazywane wiadomości i realizować przesłane zadania. Zadane prace będą sprawdzane i oceniane. Nauczyciele mają prawo korzystać z dostępnych sposobów elektronicznej komunikacji. Szczególne znaczenie ma komunikacja za pomocą dziennika elektronicznego i strony internetowej szkoły.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom życzę sukcesów w kształceniu na odległość i szybkiego powrotu do szkoły.

Dyrektor szkoły

 

czytaj dalej na temat: Kształcenie na odległość

Komunikat

Utworzono dnia 16.03.2020

W związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych, nauczyciele zobowiązują uczniów oraz rodziców do sprawdzania swoich kont na dzienniku oraz strony internetowej szkoły, gdzie będą zamieszczane wskazówki, polecenia materiały do samodzielnej pracy w domu. Uczniowie, którzy nie posiadają kont powinni pozyskać powyższe informacje od kolegów, koleżanek ze swojej klasy.

Nauczyciele SP w Tylawie

czytaj dalej na temat: Komunikat

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Utworzono dnia 11.03.2020

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

W związku z tym:

  • zajęcia w Szkole Podstawowej w Tylawie oraz oddziale przedszkolnym będą zawieszone na 2 tygodnie;  
  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
  • w dniach 12 i 13 marca br. autobus szkolny do szkoły w Tylawie będzie kursował zgodnie z dotychczasowym planem, kurs powrotny, jak po piątej lekcji (jeden kurs do każdej miejscowości);
  • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.

Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

czytaj dalej na temat: Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 180

W poprzednim tygodniu: 224

W tym miesiącu: 180

W poprzednim miesiącu: 905

Wszystkich: 79702

Imieniny