Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Cyberbezpieczni”

Utworzono dnia 04.04.2022
Czcionka:

W środę 30 marca aspirant Tomasz Czelny z Miejskiej Komendy Policji w Krośnie przeprowadził cykl zajęć profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą naszej szkoły. Poruszona podczas prelekcji tematyka miała bardzo szeroki zakres. Biorąc pod uwagę położenie naszej szkoły przy drodze o dużym natężeniu ruchu, zwłaszcza pojazdów ciężarowych, policjant omówił zasady związane z bezpieczeństwem i właściwym zachowaniem pieszego. Szczególną uwagę policjant zwrócił na zagrożenia związane z korzystaniem z internetu oraz aplikacji, które instalowane są w telefonach czy smartfonach. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach związanych z publikacją w sieci prywatnych informacji i zdjęć oraz zawierania wirtualnych znajomości z obcymi osobami. Ponadto pan aspirant zwrócił uwagę na zjawisko coraz powszechniejszego hejtu internetowego oraz przestępstw popełnianych przy użyciu cyfrowych platform komunikacyjnych i mediów społecznościach. Wskazał również na konsekwencje wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z internetu i odpowiedzialność prawną związaną z cyberprzestępczością.

Uczestnicy spotkania z uwagą słuchali prelegenta, odpowiadali na jego pytania, zadawali również swoje pytania, wymieniali swoje opinie i spostrzeżenia dotyczące omawianych zagadnień.  

Zajęcia edukacyjno - informacyjne z policjantem na temat cyberzagrożeń i zasad bezpiecznego korzystania z internetu odbyły się w ramach realizacji przez Wydział Prewencji Miejskiej Komendy Policji w Krośnie programu profilaktycznego „Cyberbezpieczni”.

Anna Cyzio, pedagog

"Cyberbezpieczni"

Utworzono dnia 04.04.2022, 18:48

NOWE WIADOMOŚCI

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZYCH

PIĄTEK 24.06.2022

GODZ. 8.10 - Uroczysta Msza Św.

GODZ. 8.45 - Uroczysty apel

ZAPRASZAMY

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 277

W poprzednim tygodniu: 190

W tym miesiącu: 793

W poprzednim miesiącu: 778

Wszystkich: 93508

Imieniny