Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Jest takie miejsce, jest taki kraj...

Utworzono dnia 29.04.2022

Już niedługo będziemy obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY!

    Jak co roku społeczność naszej szkoły uczciła to ważne, historyczne wydarzenie. Na placu przed szkołą miało miejsce uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie hymnu. Klasa piąta zaprezentowała krótki program artystyczny, w którym przybliżyła okoliczności uchwalenia drugiej na świecie, a pierwszej w Europie konstytucji.

      Chociaż od tego wydarzenia dzieli nas wiele pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem  w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra nadziei i pragnienie wolności. Efektem ich niestrudzonych wysiłków było w końcu odzyskanie przez Polskę niepodległości. To właśnie takie postawy, takie wydarzenia i tacy ludzie budują tożsamość narodową, która pozwala przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy czas.

Renata Frej - nauczyciel historii

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 29.04.2022, 18:48

KOMUNIKAT

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 227

W poprzednim tygodniu: 229

W tym miesiącu: 346

W poprzednim miesiącu: 947

Wszystkich: 97706

Imieniny