Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Koniec V edycji akcji „Misie Ratownisie”

Utworzono dnia 22.02.2020
Czcionka:

W listopadzie  2019 roku ruszyła piąta edycja wielkiej akcji zbierania pluszaków pod nazwą „Misie Ratownisie”. Organizatorem akcji jest Fundacja Wsparcie112 z Korczyny koło Krosna. Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Tylawie w tym roku po raz kolejny włączył się do akcji „Misie Ratownisie”, mającej na celu zbiórkę pluszków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach losowych.Misie Ratownisie” przekazywane są dzieciom przez służby pomocowe, które jako pierwsze dotrą na miejsce zdarzenia, tj. strażaków, policjantów,  ratowników medycznych. Maskotki spełniają rolę „pocieszacza”, który ma odwrócić uwagę dziecka od szoku i bólu w sytuacji traumatycznego zdarzenia.
            Akcja Misie Ratownisie prowadzona była w naszej szkole w dniach od 1 listopada 2019 do 7 lutego 2020 roku. W Fundacji Wsparcie112, pomysłodawcy i głównemu organizatorowi akcji, jesteśmy zarejestrowanym punktem zbiórki o numerze 155. Udało nam się zebrać 80 pluszowych maskotek, które zostały przekazane Fundacji 10 lutego.

Wszystkim osobom, które wsparły naszą zbiórkę pluszowych zabawek – serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

            Szkolny Klub Wolontariusza, Szkoła Podstawowa w Tylawie

Misie Ratownisie

Utworzono dnia 22.02.2020, 16:02

Orlik w Tylawie

zamknięty do odwołania

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 135

W poprzednim tygodniu: 291

W tym miesiącu: 300

W poprzednim miesiącu: 1251

Wszystkich: 70244

Imieniny

Mamy sukces