Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Kto czyta, ten wygrywa”

Utworzono dnia 06.04.2023

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Równem po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wznowiła cykliczną imprezę czytelniczą - Międzygminny Konkurs Czytelniczo-Literacki pt. „Postaw na czytanie”. W obecnej, czyli VI edycji konkursu wzięli udział również nasi uczniowie – dwoje uczniów z klasy VI i czworo z kl. VII. W I etapie konkursu chętni uczniowie musieli się wykazać znajomością wskazanych w regulaminie konkursu książek. Natomiast w II etapie finaliści redagowali pracę, która była inspirowana losami bohaterów konkursowych książek i mogła stanowić kolejny ich rozdział. Praca miała zatem charakter twórczy i wymagała nie tylko znajomości treści owych książek czy umiejętności nawiązania do czytanych treści, ale przede wszystkim wykreowania na ich podstawie nowej historii.

Nasi uczniowie zaprezentowali się świetnie. Do II etapu konkursu dostali się: Lena Magnuszewska i Tomasz Salwa z kl. VI oraz Kacper Jakubus i Michał Orlof z kl. VII. Wszyscy finaliści napisali ciekawe prace konkursowe zgodnie z regulaminem II etapu konkursu. Dwaj uczniowie: Tomasz Salwa i Michał Orlof  otrzymali tytuł laureata.

31 marca wzięliśmy udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Równem, gdzie laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

Czytanie to nie tylko trud czy obowiązek, to także intelektualne wyzwanie, twórcza przygoda, dlatego wszyscy, którzy podjęli się przeczytania dodatkowych książek, są już zwycięzcami. Gratuluję zatem uczestnikom, dziękuję za Wasze chęci i zaangażowanie, a organizatorom konkursu składam podziękowania za owocną współpracę.

 Dorota Pilarska

Międzygminny Konkurs Czytelniczo-Literacki pt. „Postaw na czytanie”

Utworzono dnia 06.04.2023, 13:05

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 261

W poprzednim tygodniu: 294

W tym miesiącu: 618

W poprzednim miesiącu: 1064

Wszystkich: 115401

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Imieniny