„Maj – rocznica pięknych serc!”
W uroczystym i podniosłym nastroju uczciliśmy 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnego podniesienia flagi na maszt przed budynkiem szkolnym i odśpiewania hymnu. Ciąg dalszy uroczystości miał miejsce w dniu 8 maja. Uczniowie klasy IV i V oraz uczennica klasy VI przygotowali piękną oprawę artystyczną. Najpierw krótka inscenizacja przeniosła nas w czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, który się również pojawił na scenie, przypominając młodym Polakom, co to takiego ta Konstytucja i dlaczego jest tak ważna. Następnie wysłuchaliśmy starannie przygotowanych recytacji oraz nastrojowych, patriotycznych piosenek. Publiczność z zainteresowaniem śledziła występy, nagradzając młodych artystów gromkimi brawami.
To była nasza piękna i inspirująca lekcja historii oraz patriotyzmu.
Dorota Pilarska







SP TYLAWA