Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Paczuszka dla Maluszka

Utworzono dnia 04.01.2023

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
Papież Franciszek

W tym roku Szkolny Klub Wolontariusza, działający w naszej szkole, po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską akcję charytatywną „Paczuszka dla maluszka”. Jest to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 roku zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek ze Szczecina. Adresatami akcji są instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki, rodzinne domy dziecka, hospicja i domy pomocy społecznej dla dzieci, szpitale z oddziałami noworodkowymi oraz organizacje zajmujące się pomocą mamom oraz dzieciom. Symbolem akcji jest „paczuszkowa” bombka. W naszej szkole 27 listopada na drzewku iglastym zawisły bombki informujące o akcji. Taką bombkę można było zabrać z choinki i w zamian za nią przynieść paczuszkę lub wybrany produkt lub rzecz (artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, proszki i płyny do prania, przekąski w słoiczkach i tubkach, słodycze, zabawki, gry, układanki, puzzle, kolorowanki, książeczki, przybory szkolne, ubranka, koce itp.).

Adresatami naszej szkolnej listopadowo – grudniowej akcji „Paczuszka dla maluszka” były dzieci przebywające w Rodzinnym Domu Dziecka „Ekipa Skarb(k)ów” w Starej Wsi koło Brzozowa. Aktualnie jest to dziesięcioro cudownych dzieci (pięć dziewczynek i pięciu chłopców) w wieku od trzech miesięcy do ośmiu lat. Dla każdego dziecka oraz ich opiekunów zostały przygotowane indywidualne imienne prezenty oraz kartki świąteczne. Pozostałe zebrane dary trafiły do paczek zbiorczych z podziałem na artykuły do pielęgnacji dzieci, słodycze i przekąski, zabawki, ubrania i tekstylia. Na rzecz akcji zostało podarowane również krzesełko do karmienia dzieci.  

Wolontariusze pracowali z dużym oddaniem i zaangażowaniem. Wykazali się dużą otwartością i wrażliwością na potrzeby innych osób oraz inwencją w przeprowadzeniu  akcji szkolnej. Zebrane przez wolontariuszy dary zostały przekazane do Rodzinnego Domu Dziecka „Ekipa Skarb(k)ów w Starej Wsi koło Brzozowa przed Świętami Bożego Narodzenia. Obdarowana prezentami rodzina w ramach podziękowania przekazała członkom Szkolnego Klubu Wolontariusza prace plastyczne wykonane przez dzieci oraz słodycze. Serdecznie dziękuję za wzięcie udziału w akcji wszystkim darczyńcom za podarowane rzeczy. Wyrazy uznania i podziękowania kieruję również do wolontariuszy Nikoli, Klaudii, Kacpra, Michała i Dominika za zaangażowanie i oddanie w przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.

Mam nadzieję, że szczytna akcja „Paczuszka dla maluszka” będzie kontynuowana w naszej szkole, ponieważ  DOBRZE JEST POMAGAĆ!

Informacje na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.paczuszkadlamaluszka.pl

Anna Cyzio

Koordynator szkolnej akcji „Paczuszka dla maluszka” oraz opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza

w Szkole Podstawowej w Tylawie

Paczuszka dla Maluszka 2022

Utworzono dnia 04.01.2023, 18:31

WYWIADÓWKA

  ŚRODA 01.02.2023

godz. 13.30 - 15.30

- spotkania z wychowawcami i nauczycielami

ZAPRASZAMY RODZICÓW

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 191

W poprzednim tygodniu: 125

W tym miesiącu: 120

W poprzednim miesiącu: 785

Wszystkich: 99174

Imieniny