Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Utworzono dnia 23.01.2019
Czcionka:

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna akcja WOŚP odbyła się pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE! Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W tym roku zbieraliśmy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Na terenie Polski funkcjonuje dziś prawie 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom
i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia. Do tych szpitali mają trafić tak zaawansowane urządzenia, jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Tylawie po raz kolejny przyłączył się do akcji i już od początku listopada rozpoczął zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. W wyniku różnorodnych działań charytatywnych na terenie szkoły udało nam  się zebrać 350 złotych. Ponadto drugi raz byliśmy członkami sztabu WOŚP, działającego przy dukielskim liceum. W dzień finału wraz z siedemnastoma wolontariuszami liceum w Dukli kwestowały uczennice z naszej szkoły: Kamila Rucińska i Ola Koczwara. Nasze wolontariuszki datki do kolorowych puszek zbierały w Tylawie, Mszanie i Barwinku. Wspólnie uzbierały 987 złotych 76 groszy i 3.5 euro.  W sumie zebraliśmy kwotę 1 337. 76 złotych. Cała zbiórka w sztabie wynosi  10 016.48 złotych, 2 dolary i 3,5 euro.  Bardzo nas cieszy sytuacja, że znacząco został pobity zeszłoroczny rekord zbiórki.

Anna Cyzio pedagog, opiekun SKW

WOŚP - SP Tylawa 2019

Utworzono dnia 23.01.2019, 11:46

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 92

W tym miesiącu: 56

W poprzednim miesiącu: 334

Wszystkich: 73237

Imieniny