Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018
Czcionka:

            Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięli udział w akcji „Rekord dla niepodległej”. Z inicjatywą wspólnego śpiewania hymnu narodowego, wystąpiło Ministerstwo Edukacji Narodowej  oraz Rada Dzieci i Młodzieży.

            Dnia 9 listopada 2018 r o godzinie 11:11., wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali czterozwrotkową wersję hymnu narodowego. Uroczystość odbyła się na placu przed budynkiem szkolnym i miała podniosły charakter. Każdy uczestnik akcji miał przypięty kotylion, a w ręku trzymał biało-czerwoną chorągiewkę. Piękne, biało-czerwone kotyliony z orzełkiem wykonali samodzielnie uczniowie - największy wkład w tę pracę miała klasa szósta. Gdy wybrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”, poczet flagowy dokonał wciągnięcia flagi na maszt. Przed odśpiewaniem hymnu, uczennica klasy siódmej zapoznała zebranych z historią tego najmłodszego, polskiego symbolu narodowego.

            Akcja „Rekord dla niepodległej” zakończyła się wielkim sukcesem. Prawie 5 milionów uczniów i ponad 450 tysięcy nauczycieli w niemal 25 tysiącach placówek oświatowych jednocześnie odśpiewało hymn narodowy Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tysięcy uczniów oraz ponad tysiąc nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, podstawówek i innych placówek oświatowych pokazali jak być razem i wspólnie świętować stulecie niepodległości Polski. 

                                                                                              Renata Frej

„Rekord dla niepodległej”

Utworzono dnia 13.11.2018, 18:08

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 46

W poprzednim tygodniu: 92

W tym miesiącu: 56

W poprzednim miesiącu: 334

Wszystkich: 73237

Imieniny