Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Rozpoczynamy budowę hali sportowej w naszej szkole

Utworzono dnia 22.06.2022

W dniu 20 czerwca 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość  wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej, na którą od lat czekała cała społeczność szkolna. W tym przełomowym dla naszej szkoły wydarzeniu oprócz naszej społeczności uczestniczyło wielu zaproszonych gości: pan Piotr Babinetz- poseł na sejm RP, pan Jerzy Borcz - przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego, pan  Jan Pelczar- starosta krośnieński, pan Andrzej Bytnar – burmistrz Dukli, pan Łukasz Piróg – zastępca burmistrza Dukli,  pani Jolanta Bik- skarbnik gminy Dukla, przedstawiciele Rady Miejskiej w Dukli na czele z przewodniczącym - panem Mariuszem Folcikiem,  Józef Haluch- wykonawca inwestycji.

Uroczystość rozpoczął dyrektor Szkoły Podstawowej w Tylawie Aleksander Kosior, który podkreślił, że powstająca sala gimnastyczna jest spełnieniem marzeń uczniów, rodziców i nauczycieli. To obiekt, który pozwoli na prowadzenie zajęć sportowych we właściwych warunkach. Po przemówieniu pana dyrektora wszyscy zebrani obejrzeli przygotowany na tę uroczystość  program artystyczny pod wymownym hasłem „Marzenia się spełniają”.

Następnie podpisano akt erekcyjny rozpoczynający  budowę, który został  włożony do specjalnej kapsuły. Ostatnia część uroczystości przebiegała na placu budowy, gdzie  akt erekcyjny został wmurowany przez uczestników uroczystości.

Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał proboszcz parafii Tylawa ks. Janusz Zagól.

Środki finansowe na budowę, w wysokości 1 228 700,00 zł,  pozyskane zostały przez Gminę Dukla z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Edycja 2021. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Dukli nr XLII/300/21 z 14 września 2021 roku zabezpieczone zostało dofinasowanie inwestycji z budżetu gminy Dukla w wysokości 2 222 840,00 zł.

Głównym wykonawcą  budowy jest firma Z.U.P.H HAŻBUD sp. z o.o z Gorlic.

Prace budowlane rozpoczną się niebawem, a w przyszłym roku planowane jest zakończenie inwestycji.

Hala Sportowa SP Tylawa 2022

Utworzono dnia 23.06.2022, 20:30

Orlik w Tylawie otwarty tel. do animatora   791805149

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 76

W poprzednim tygodniu: 241

W tym miesiącu: 208

W poprzednim miesiącu: 887

Wszystkich: 102719

Imieniny