Słodki, piernikowy dzień w naszej szkole
11 grudnia w naszej szkole unosił się wyjątkowy zapach korzennych przypraw i świeżo pieczonych pierniczków. Tego dnia uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki zamienili się w małych mistrzów kuchni i z ogromnym zaangażowaniem przygotowali własne pierniczki. Dzieci zaczęły od wałkowania przygotowanego ciasta, starając się nadać mu idealną grubość. Następnie z entuzjazmem wykrawały różnorodne kształty- od gwiazdek i serduszek, po choinki, renifery i inne świąteczne motywy. Każdy pierniczek był jedyny w swoim rodzaju, bo wykonany z dziecięcą kreatywnością i radością. Podczas pracy w sali panowała ciepła, pełna śmiechu atmosfera. Dzieci rozmawiały o zbliżających się świętach i cieszyły się każdym etapem przygotowań swoich pierniczków. Kiedy pierniczki wystygły, nadszedł długo wyczekiwany moment- degustacja. Pierniczki okazały się tak smaczne, że znikały jak świeże bułeczki. Trudno się dziwić- były aromatyczne, chrupiące i przygotowane z wielkim sercem.
To był dla dzieci dzień pełen radości, wspólnej pracy i wyjątkowych wrażeń.
Dominika Kusz







SP TYLAWA