Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Spotkanie z policjantem

Utworzono dnia 16.10.2022

6 października, w czwartek dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I- III spotkali się z Pawłem Fornalem, Dzielnicowym z Komisariatu Policji w Dukli.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegana przepisów ruchu drogowego i przypomnienie zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę i podróżowania samochodem. Dzieci dowiedziały się również jak mają się zachować gdy spotkają na swojej drodze nieznajome osoby albo zwierzęta. Wszyscy doskonale radzili sobie odpowiadając na pytania pana policjanta. Dzieci mogły również zadawać swoje pytania na które Sierżant Fornal cierpliwie odpowiadał.

Funkcjonariusz pokazał wszystkim swoje wyposażenie i elementy umundurowania, co wzbudziło wielkie zainteresowanie. Największą atrakcją był samochód policyjny do którego można było wsiąść i dokładnie obejrzeć od środka. Wiele radości sprawiało włączanie syren alarmowych i nawoływanie do zachowania porządku przez systemem ostrzegania dźwiękowego.

Bardzo dziękujemy sierżantowi Pawłowi Fornalowi za poświęcony nam czas i z wielką niecierpliwością czekamy na następne spotkania w naszej szkole.

Paulina Gano - wychowawca przedszkolaków

 

Spotkanie z policjantem

Utworzono dnia 26.10.2022, 08:29

KOMUNIKAT

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 226

W poprzednim tygodniu: 229

W tym miesiącu: 345

W poprzednim miesiącu: 947

Wszystkich: 97705

Imieniny