Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Turystyka jest dobra na wszystko” c.d.

Utworzono dnia 03.10.2019
Czcionka:

W ramach projektu pod nazwą „Turystyka jest dobra na wszystko” napisanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Tylawy i Okolic „Razem lepiej” we wrześniu odbyło się kilka wyjazdów sportowo – krajoznawczych. Odbyły się dwa wyjazdy na basen do Jasła i dwie wycieczki rowerowe i dwie autokarowo – piesze.

 12.09 uczniowie klas IV-VIII przeszli trasą z Zawadki Rymanowskiej przez Górę Cergową do Lipowicy. Na szczycie  Cergowe j (716m.n.p.m.)  mieli możliwość wejścia na drewnianą wieżę, z której podziwiali rozległe widoki. Potem wszyscy zeszli do Złotej Studzienki – miejsca, w którym przebywał św. Jan z Dukli. Po nabraniu wody ze źródła i odpoczynku młodzi turyści w doskonałych  humorach dotarli do autobusu i wrócili do szkoły.

24 września uczniowie klas IV-VIII pojechali w Bieszczady. Po zakupie biletów do Bieszczadzkiego Parku Narodowego w szybkim tempie wyszli z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską. Najwyższym miejscem była Hasiakowa Skała (1232 m n.p.m.), a tuż poniżej słynne schronisko turystyczne ” Chatka Puchatka”. Był czas na zakup pamiątek, zjedzenie posiłku, ale przede wszystkim podziwianie rozległych widoków gór i dolin Polski, Słowacji, a także Ukrainy. Potem było zejście czerwonym szlakiem (głównym beskidzkim) do Berehów Górnych, gdzie czekał autokar. W drodze powrotnej, w Cisnej był czas na ciepły posiłek, lody i zakup pamiątek. Kolejna udana wycieczka, między innymi dzięki doskonałej pogodzie. Prognoza pogody się sprawdziła i warto było zmienić termin wyjazdu bo już dzień później był deszcz i widoków na połoninach nie było żadnych.

Grzegorz Lega

Cergowa i Połonina Wetlińska

Utworzono dnia 03.10.2019, 20:59

Orlik w Tylawie

zamknięty do odwołania

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 168

W poprzednim tygodniu: 266

W tym miesiącu: 168

W poprzednim miesiącu: 947

Wszystkich: 71987

Imieniny

Mamy sukces