Tydzień dla Bezpieczeństwa - spotkanie z Policją
W naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami, podczas którego dzieci rozmawiały o ważnych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, dlaczego warto jeździć w kasku oraz zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Omówili także zasady ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz bezpieczeństwa w Internecie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się w przypadku spotkania dzikiego zwierzęcia lub agresywnego psa.
Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Zwrócili uwagę, że nie wolno rozpalać ognisk w miejscach niedozwolonych, bawić się ogniem ani materiałami pirotechnicznymi bez nadzoru osób dorosłych, a także zbliżać się do zbiorników wodnych bez opieki dorosłych. Policjanci podkreślili, że w sytuacji zagrożenia zawsze warto zwrócić się o pomoc do osób w mundurach i nie należy się ich obawiać. Przypomnieli również, że za takie czyny, jak kradzież, mogą grozić poważne konsekwencje, w tym postępowanie przed sądem rodzinnym.
Najmłodsi uczestnicy spotkania mieli dodatkowo okazję z bliska obejrzeć radiowóz oraz przymierzyć niektóre elementy policyjnego umundurowania, co wzbudziło wiele radości i zainteresowania.








SP TYLAWA