Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty...

Utworzono dnia 02.04.2019
Czcionka:

Dnia 21.03.2019 w naszej szkole jak co roku uczniowie najmłodszych klas 0 – III pożegnali zimę a powitali wiosnę. To tradycja wpisana w kalendarz uroczystości szkolnych. Tak więc i tego roku tradycji stało się zadość. Niektórzy uczniowie zrobili ekologiczne Marzanny, dziewczynki  wykonały wiosenne kapelusze i  dobrały odpowiedni strój, aby zaprezentować się jako Pani Wiosna. W poszczególnych klasach wychowawcy przygotowali różne gry i zabawy o tematyce czterech pór roku. Następnie wszyscy uczniowie udali się na wycieczkę wyznaczoną trasą, niosąc Marzanny. Towarzyszyły im kolorowe postacie Wiosny. Ten przemarsz wzbudził zainteresowanie nie tylko mieszkańców wsi Tylawa, ale również duże zainteresowanie użytkowników drogi; kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych pozdrawiali nas głośnymi klaksonami swoich pojazdów, jak również pozdrawiali  gestami. Było to bardzo miłe przeżycie dla dzieci.

Potem udaliśmy się na plac obok szkoły i tam w bezpiecznym miejscu i bezpiecznej odległości dzieci ustawiły się tworząc koło, a pośrodku ułożono jedną Marzannę i spalono. Pozostałe Marzanny zabrano do szkoły.

Dzień ten był dla naszych uczniów bardzo przyjemny, na pewno pozostanie w ich pamięci na długo. Warto uczniów angażować w różne prace  oraz podtrzymywać tradycje, aby pozostały na następne pokolenia.

Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia w naszej szkole poprzez pomoc dzieciom w przygotowanie pięknych kolorowych  strojów i Marzann.

Jeszcze raz dziękujemy!.                                                                                                                                   Maria Król 

Wiosna 2019

Utworzono dnia 02.04.2019, 21:47

ORLIK - TYLAWA

01.03.2019r. - 30.11.2019 r.

Tel. do animatora - 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 33

W poprzednim tygodniu: 155

W tym miesiącu: 494

W poprzednim miesiącu: 819

Wszystkich: 65642

Do końca roku szkolnego pozostało:

 

Imieniny

Mamy sukces