Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

WYCIECZKA „ KROSNO PEŁNE TAJEMNIC”

Utworzono dnia 30.05.2022
Czcionka:

Dnia 19.05.2022r. dzieci z klas 0 – III wzięły udział w wycieczce do Krosna. Uczniowie z  kl. I-III zwiedzili Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej z audioprzewodnikiem. Mieli okazję przenieść się w czasie i  poznać tradycje, zwyczaje, legendy, życie  i historię nawiązującą do polskich korzeni. Atrakcją były interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni oraz  sala legend, sala gier, wirtualna przymierzalnia, karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzielnicze - malowanie na drewnie.

             Oddział przedszkolny wyruszył do Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Tam dzieci wzięły udział w lekcji muzealnej poświęconej historii grzechotki oraz zabawom i zabawkom naszych dziadków. Na zakończenie  samodzielnie udekorowały drewnianego konika. Następnie wraz z Panią Przewodnik i kilkoma wolontariuszami dzieci udały się do Wieży Farnej, najbardziej charakterystycznego symbolu miasta Krosna. Wieża ma 38 metrów wysokości, a mimo to odważne przedszkolaki wspięły się na samą górę i stamtąd podziwiały panoramę miasta wraz z otaczającymi go wzniesieniami Beskidu Niskiego. Na wieży dzieci mogły zobaczyć jak działa mechanizm zegara wieżowego, oraz  podziwiały wieczne dzwony. Na sam koniec przedszkolaki złożyły niezapowiedzianą wizytę w antykwariacie Pana Zbigniewa Oprządka, mieszkańca Tylawy. Wizyta była krótka, ale dzieci zostały obdarowane przez Pana Zbigniewa książeczkami i zaproszeniem na kolejną, tym razem dłuższą wizytę w jego księgarni.

            Zwiedzanie  zakończono spacerem  i słodką niespodzianka dla dzieciaków.
            Wycieczka do Krosna była bardzo udana i być może zachęci dzieci do dalszego odkrywania tego bliskiego miasta, które jak się okazuje, jest jeszcze pełne tajemnic.

                                                                                                             Wychowawcy kl.0-III

 

„ KROSNO PEŁNE TAJEMNIC”

Utworzono dnia 30.05.2022, 09:39

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 185

W poprzednim tygodniu: 194

W tym miesiącu: 2

W poprzednim miesiącu: 1046

Wszystkich: 95501

Imieniny