Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

ŻONKILOWE POLA NADZIEI

Utworzono dnia 13.05.2019
Czcionka:

„Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”.
                                      Mikołaj Gogol

ŻONKILOWE POLA NADZIEI - wspieramy krośnieńskie hospicjum

W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku Szkolny Klub Wolontariusza, działający w Szkole Podstawowej w Tylawie po raz czwarty wziął udział w  XI edycji „Żonkilowych Pól Nadziei”, wspierającej Hospicjum dla osób dorosłych w Krośnie. Każdy, kto przyłączył się w niedzielę do akcji, wrzucił pieniążek do puszki otrzymał żonkila. Tradycyjnie tegoroczna kwesta dla „Pól Nadziei” odbyła się w czterech miejscowościach skupiających uczniów z Barwinka, Mszany, Tylawy i Zyndranowej. W sumie zebrano 1 427.00 złotych.  

 Na rzecz krośnieńskiego hospicjum w tym roku  kwestowały: w Barwinku – Weronika Zygmunt i Damian Orłowski, w Tylawie – Aleksandra Koczwara i Kamila Rucińska,
w Mszanie – Gabriela Wielgosz, Julia Salwa, Izabela Cygler, w Zyndranowej – Anna Szymko i Olga Bolek.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli i wrażliwego serca za każdy grosz wrzucony do puszki na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Dziękuję także wszystkim wolontariuszom za pracę i kwestę w dniu akcji „Żonkilowych Pól Nadziei”. Akcja „Żonkilowe Pola Nadziei” w naszym kraju ma już kilkunastoletnią tradycję.
Jej celem jest wsparcie osób znajdujących się w hospicjach. Każdy ofiarodawca w zamian za okazane serce i wrzucenie symbolicznego grosika do puszki otrzymuje kwiat żonkila. Żonkil to międzynarodowy symbol nadziei, przypominający nam o ludziach cierpiących, potrzebujących naszego wsparcia, oczekujących naszej pomocnej dłoni. Zadaniem kampanii „Żonkilowe Pola Nadziei” jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy ludziom.

Anna Cyzio Opiekun  Szkolnego Klubu Wolontariusza w SP Tylawa

ORLIK - TYLAWA

01.03.2019r. - 30.11.2019 r.

Tel. do animatora - 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 57

W tym miesiącu: 171

W poprzednim miesiącu: 230

Wszystkich: 64187

Do końca roku szkolnego pozostało:

 

Imieniny

Mamy sukces