Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

„Misie Ratownisie”

Utworzono dnia 12.12.2019
Czcionka:

Uwaga! Uwaga!

Początkiem listopada, w szkołach i przedszkolach, a także w firmach i instytucjach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Ruszyła piąta edycja wielkiej akcji zbierania pluszaków pod nazwą „Misie Ratownisie”. Organizatorem akcji jest Fundacja Wsparcie112 z Korczyny koło Krosna.

Szkolny Klub Wolontariusza działający w Szkole Podstawowej w Tylawie w tym roku po raz kolejny włącza się do akcji „Misie Ratownisie”, mającej na celu zbiórkę pluszków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach i innych zdarzeniach losowych.Misie Ratownisie” przekazywane są dzieciom przez służby pomocowe, które jako pierwsze dotrą na miejsce zdarzenia, tj. strażaków, policjantów,  ratowników medycznych. Maskotki spełniają rolę „przytulacza” i „pocieszacza”, który ma odwrócić uwagę dziecka od szoku, bólu i cierpienia w sytuacji traumatycznego zdarzenia. Pluszaki w tym momencie pełnią rolę apteczki pierwszej pomocy psychologicznej, która jest bardzo ważna w tych trudnych dla dzieci chwilach.

Termin akcji Misie Ratownisie
      Akcja Misie Ratownisie prowadzona jest w naszej szkole
w dniach od 1 listopada 2019 do 2 lutego 2020 roku.
Każde dziecko Misia zabiera do domu, dlatego potrzebujemy wiele zabawek! Zachęcamy serdecznie do udziału w tej wyjątkowej misiowej akcji pomocowej!

Szkolny Klub Wolontariusza,SP Tylawa

Orlik w Tylawie otwarty

tel. do animatora: 517800596

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 30

W poprzednim tygodniu: 74

W tym miesiącu: 163

W poprzednim miesiącu: 1028

Wszystkich: 73010

Imieniny