Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

Wigilijne spotkanie

Utworzono dnia 09.01.2020
Czcionka:

Dnia 20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem całej społeczności szkolnej oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Podczas uroczystości w pięknej scenerii uczniowie z klasy III i IV przedstawili Jasełka, które były bardzo dobrze przygotowane – niejednokrotnie długie wypowiedzi nie sprawiały uczniom trudności; stroje i rekwizyty zostały właściwie dobrane; interpretacja tekstów większości uczniów była prawdziwie aktorska.

W trakcie akademii nauczyciel muzyki pan Krzysztof Zajdel śpiewem kolędy „Cicha noc” przypomniał o pokojowym przesłaniu tej pieśni – profesjonalne wykonanie i treść kolędy wywołały w widzach widoczne wzruszenie.

Jasełka, życzenia, kolędy pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Na zakończenie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą szopkę i stroik bożonarodzeniowy. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Uroczystość wigilii szkolnej stwarza uczniom warunki do kształtowania kompetencji w zakresie właściwego przeżycia świąt, odczytywania symboli religijnych oraz ułatwia poznanie i zrozumienie tradycji i zwyczajów związanych z Świętami Bożego Narodzenia. Cykliczne spotkania wigilijne służą również doskonaleniu techniki recytacji, śpiewu oraz gry aktorskiej.

Uroczystość przygotowała

         Anna Kostyra we współpracy:

 dyr. Aleksandra Kosiora,pani Doroty Pilarskiej, pana Krzysztofa Zajdla oraz  pana Romana Gocza.

Jasełka 2019

Utworzono dnia 16.01.2020, 12:21

ZEBRANIE OGÓLNE

RODZICÓW

  WTOREK 04.02.2020

godz. 14.10

ZAPRASZAMY

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 108

W tym miesiącu: 339

W poprzednim miesiącu: 671

Wszystkich: 67652

Imieniny

Mamy sukces