Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
YouTube Facebook Google Plus
Zespół Szkół Publicznych w Tylawie

AKTUALNOŚCI, strona 49:

Nasze „Jasełka” w Przedszkolu w Dukli

Utworzono dnia 05.02.2015

           Wystawiliśmy „Jasełka” w Przedszkolu w Dukli, a było to 29 stycznia 2015r. Na dworze styczniowa zawierucha, a nam cieplutko, milutko, bo tak nas właśnie przyjęto ( ogromne podziękowania za to na ręce Pani Dyrektor dla niej i wszystkich pracowników). Aktorzy mocno stremowani, wszak główne role grają pierwszoklasiści, a i występ na „obczyźnie”, ale widownia…urocza. Zatem trema znika i dajemy wspaniały występ. Dzielnie spisują się także grający drugoplanowe role uczniowie klasy drugiej i dwoje uczniów klasy trzeciej. Zdarzają się potknięcia, wszak to jeszcze nie teatr lecz zabawa w teatr. Skoro „Jasełka”, to nie może zabraknąć kolęd. I tutaj pięknie wplata je w treść inscenizacji chórek koleżanek z klas starszych: Iza, Weronika, Gabrysia, Ola, Klaudia, Magda, Maja, którym akompaniuje na kyboardzie Paweł i młodziutka skrzypaczka Jagoda, gościnnie występująca uczennica kl. II SP w Dukli. Dopełnieniem całego przedstawienia jest wspólne kolędowanie, a na deser solowy koncert kolęd w wykonaniu przedszkolaków.

          A kiedy już kurtyna opadła zgotowano nam słodki poczęstunek. Dobrze jest czasami bawić na gościnnych występach.

  Anna Kostyra i Teresa Holuta

czytaj dalej na temat: Nasze „Jasełka” w Przedszkolu w Dukli

Dzień Babci i Dziadka

Utworzono dnia 28.01.2015

      28 stycznia 2015r. w naszej szkole najmłodsi uczniowie składali życzenia Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Dzieci z klas 0-III przygotowały program artystyczny. Babcie i Dziadkowie oglądali występ jasełkowy, wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu ich wnuków i wnuczek. Po przedstawieniu zaproszeni goście wraz z rodzicami, dziećmi i wychowawcami udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Impreza zakończyła się karnawałowymi tańcami i zabawami.

Dziękujemy serdecznie Babciom i Dziadkom za przybycie i już teraz zapraszamy znów za rok.

Wychowawcy klas 0 - III

czytaj dalej na temat: Dzień Babci i Dziadka

Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora ZS nr 2 w Dukli rozstrzygnięte!

Utworzono dnia 29.01.2015

23 stycznia 2015 roku odbyła się kolejna edycja zawodów strzeleckich dla uczniów szkół gimnazjalnych z gminy Dukla. Główne trofeum, Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Dukli „wystrzelali" uczniowie z dukielskiego gimnazjum. W zawodach udział wzięło 30 zawodników. Zgodnie z regulaminem szkoły mogły reprezentować dwa, 3-osobowe zespoły.

Klasyfikacja zespołowa szkół:
1. Gimnazjum w Dukli-252 pkt.
2. Gimnazjum w Głojscach-250 pkt.
3. Gimnazjum w Tylawie-235 pkt.
4. Gimnazjum w Jaśliskach-117 pkt./szkołę reprezentował jeden zespół/

 Klasyfikacja indywidualna dziewcząt /pierwsza trójka/:
1. Urszula Gabło-Gimnazjum w Tylawie (44 pkt.)
2. Karolina Madej-gimnazjum w Tylawie (43 pkt.)
3. Kinga Wróbel- Gimnazjum w Dukli (43 pkt.)

Informacja pochodzi ze strony www.zs2.dukla.pl

czytaj dalej na temat: Zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora ZS nr 2 w Dukli rozstrzygnięte!

Na lodowisku…

Utworzono dnia 21.01.2015

W dniu 15 stycznia 2015 roku odbył się wyjazd na niedawno otworzone lodowisko przy hali MOSiR w Dukli. Brało w nim udział 30 uczniów gimnazjum z Tylawy, pod opieką nauczycieli: pani Sabiny Ligenzy, pani Anny Cyzio i pana Roberta Magnuszewskiego – organizatora projektu. Celem wyjazdu było przede wszystkim propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywności sportowo – rekreacyjnej, a ponadto doskonalenie sprawności fizycznej -  ze szczególnym uwzględnieniem zdolności koordynacyjnych, doskonalenie i pogłębianie umiejętności jazdy na łyżwach. Młodzież również utrwalała podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lodowisku, rozwijała umiejętności porozumiewania się i podtrzymywania  prawidłowych relacji z innymi ludźmi oraz współpracy w grupie. Cele przedsięwzięcia zostały zrealizowane podczas trzygodzinnego pobytu na lodowisku. Młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach na lodzie, wymyślając przeróżne konkurencje i zabawy. Wszyscy radzili sobie bardzo dobrze na łyżwach. Obyło się bez poważniejszych kontuzji i urazów. Ponadto mieliśmy szczęście do pięknej, słonecznej pogody, zatem wszystkim dopisywały dobre nastroje. Wiele osób wyraziło chęć uczestnictwa w kolejnej tego typu imprezie. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych uczniów, mamy w planie organizację tego rodzaju wyjazdów.

Anna Cyzio

czytaj dalej na temat: Na lodowisku…

Spotkanie opłatkowe

Utworzono dnia 20.12.2014

          W piątek 19 grudnia w naszej szkole zgodnie z wieloletnią tradycją odbyło się spotkanie opłatkowe naszych uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Klasowe Wigilie poprzedził piękny program artystyczny przygotowany przez Panią Annę Kostyrę i zaprezentowany przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. W trakcie apelu wręczono dyplomy, wyróżnionym i nagrodzonym uczniom w Szkolnym konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i stroik świąteczny.

czytaj dalej na temat: Spotkanie opłatkowe

BĄDŹ WIDOCZNY – BĘDZIESZ BEZPIECZNY!

Utworzono dnia 15.12.2014

W dniu 2 grudnia 2014r., w ZSP w Tylawie odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z zakresu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD).

         Prelekcja prowadzona przez przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD) w Krośnie - Pana  Jerzego Niepokój, miała na celu przypomnienie wszystkim uczniom o obowiązku używania elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

         Na zakończenie spotkania zostały zaprezentowane dwa krótkie filmy profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszyscy uczniowie otrzymali też samozaciskowe opaski odblaskowe z nadrukiem algorytmu udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Barbara Klecha

czytaj dalej na temat: BĄDŹ WIDOCZNY – BĘDZIESZ BEZPIECZNY!

Gminny konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny rozstrzygnięty

Utworzono dnia 12.12.2014

Wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny.

Kategoria I – szopka

1 miejsce – Jowita Wrzecionko – Dukla

1 miejsce – Jakub LelkoTylawa

2 miejsce – Weronika Folcik i Julia Sajdak – Dukla

2 miejsce - Piotr Wierdak – Głojsce

3 miejsce – Koło Plastyczne kl VI – Wietrzno

Wyr. Wiktoria Nawracaj – Dukla

Kategoria I – stroik

1 miejsce – Wiktoria i Róża Puchała – Równe

2 miejsce – Zofia Kołacz – Głojsce

2 miejsce – Marcin KwaśniowskiTylawa

3 miejsce – Karol BukowczykTylawa

Wyróżnienie:

Praca zbiorowa – świetlica – Jasionka

Norbert Woźniak – Tylawa

Martyna Jakieła – Dukla

Weronika Jakieła – Dukla

Weronika Gałka - Dukla

UWAGA

Rozdanie nagród i odbiór prac -  14 grudnia 2014r. około godziny 17.00 w sali widowiskowo-teatralnej Ośrodka Kultury w Dukli

informacja pochodzi ze strony: www.ok.dukla.pl

czytaj dalej na temat: Gminny konkursu na najpiękniejszą szopkę i stroik świąteczny rozstrzygnięty

Witam!

Utworzono dnia 03.12.2014

Witam na naszej nowej stronie internetowej. Proszę o chwilę cierpliwości potrzebną na przeniesienie informacji z poprzedniej strony.

Dyrektor szkoły

Plac Zabaw gotowy do zabawy

Utworzono dnia 03.12.2014

17 listopada 2014r. zakończyły się czynności formalno - prawne związane z budową, oddaniem i kontrolą Placu Zabaw, powstałego w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA” przy Szkole Podstawowej w Tylawie. Plac zabaw ma służyć zabawie, rekreacji i wypoczynkowi dzieci i młodzieży szkolnej od 3 do 13 roku życia. Mogą z niego korzystać uczniowie w czasie pobytu w szkole jak również w czasie pozaszkolnym. Jedyny warunek to przestrzeganie Regulaminu Placu Zabaw.

Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem i zapraszam do aktywnego odwiedzania Placu Zabaw przy Naszej szkole.

Dyrektor szkoły

czytaj dalej na temat: Plac Zabaw gotowy do zabawy

Jesteśmy już uczniami ...

Utworzono dnia 11.12.2014

23 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I. Uroczystość prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ilona Salwa oraz Jagoda Stefanowicz i Krzysztof  Kwaśniowski. Powitali zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz rodziców i uczniów.

Uczniowie klas II przygotowali program artystyczny, na który przybyła Dobra Wróżka i przedstawiła każde dziecko z klasy pierwszej krótką rymowanką ułożoną przez panią mgr Marię Król. 

Później zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na tę uroczystość rodziców i gości.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali na flagę państwową:

„ŚLUBUJĘ  BYĆ DOBRYM  POLAKIEM

DBAĆ  O  DOBRE IMIĘ  SWOJEJ  KLASY I SZKOŁY

BĘDĘ UCZYĆ SIĘ W SZKOLE, JAK KOCHAĆ OJCZYZNĘ

JAK  DLA NIEJ  PRACOWAĆ  KIEDY DOROSNĘ

BĘDĘ SIĘ  STARAĆ BYĆ DOBRYM  KOLEGĄ

SWYM ZACHOWANIEM I NAUKĄ

 SPRAWIAĆ RADOŚĆ RODZICOM  I  NAUCZYCIELOM”.


Dyrektor Szkoły pan Aleksander Kosior dokonał ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Tylawie”.

Z okazji tej uroczystości wychowawczyni klasy pierwszej pani Anna Kostyra wręczyła uczniom upominki – kamizelki i woreczki odblaskowe oraz dyplomy, a przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego kolorowe długopisy i notesiki.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Anna Kostyra

wychowawca I klasy

czytaj dalej na temat: Jesteśmy już uczniami ...

Zegar

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 261

W poprzednim tygodniu: 294

W tym miesiącu: 618

W poprzednim miesiącu: 1064

Wszystkich: 115401

LO DUKLA - NASZE LICEUM

Imieniny